Bilmek istediğin her şeye ulaş

CB ve AKP sarayın halk için yapılmış olduğunu açıkladı. Sarayımızı hangi gün ve saatlerde gezebileceğimiz hakkında bilgisi olan var mı?

Eski CB köşkünün ziyaret gün ve saatleri vardı. Hani şimdi sarayda padişah oturuyor olsaydı gezemezdik ama bizim padişahımız değil cumhurbaşkanımız oturuyor orada tıpkı eski cumhurbaşkanlarımızın köşkte oturduğu gibi. Sarayın ziyaret gün ve saatlerini bilen lütfen paylaşsın. Düzenle
Şaman Bayyurt (@chamacon) üstad şöyle bir bilgi var :))))
bize de örnek olsun
tercümesi elinden öper.

White House Tours
Public tour requests must be submitted through one's Member of Congress. These self-guided tours are available from 7:30 a.m. To 11:30 a.m. Tuesday through Thursday, 7:30 a.m. To 1:30 p.m. Fridays and Saturdays (excluding federal holidays or unless otherwise noted). Tour hours will be extended when possible based on the official White House schedule. Tours are scheduled on a first come, first served basis. Requests can be submitted up to six months in advance and no less than 21 days in advance. You are encouraged to submit your request as early as possible as a limited number of spaces are available. All White House tours are free of charge. (Please note that White House tours may be subject to last minute cancellation.)

If you wish to visit the White House and are a citizen of a foreign country, please contact your embassy in Washington, DC for assistance in submitting a tour request.
  • Paylaş
5

Şaman, Ziyaretten 21 gün 6 ay arası bir süre önce ziyareti bildirmek gerekiyormuş. Çünkü sıra var, çünkü Amerikalılar başkanlarını seviyorlar, çünkü orası bizdeki isminde olduğu gibi bir saray değil. Gezi gün ve saatleri de belirlenmiş Salı, Perşembe arası 7:30-11:30, Cumaları ve Cumartesileri 7:30-13:30 arası. Milli bayram günleri kapalı. Bir de bu geziler bedavaymış.

Hakan, o zaman 4 ay sonrasına bi gün alak madem beleş tadını çıkarak. çimenlerde mangal kurup tavuk kanadı yiyek. çizgili picama giyek . kola şişesine vodka doldurup iyi cici cici davranak güvenlik görevlilerine. olar mı :)

Şaman, Bahçenin bir kısıtlaması olduğunu sanmıyorum da mangal için nehir kenarında istimlak edilmemiş bir sürü güzel park var DC'de... Ankara'nın en büyük yeşil alanına sarayı diktiler bari bir gezip görebilsek...

Hakan, ne gezme meraklısı çıktın yaa . az evinde otur huysuz ihtiyar :)

Şaman, Yahu sıkıldım, bir saray gezesim var. Buradaki dandirik Osmanlı saraylarını gezdim Topkapı sarayı bile ufacık bir şey artık gerçekten büyük ve gösterişli bir saray gezmek istiyorum.

Yerli malı haftası en uygun olacaktır bence: -)
  • Paylaş
1

Şaman, Çok doğru da bir turizmci olarak bu muhteşem saray sizin için de ilginç olmalı. Hani pazarları olmasın da Beyaz saray gibi haftanın 6 günü gezebilelim. Ankara turizmi roma hamamı ve Anıtkabir'den ibaretti, şimdi bir de saray eklensin. Su gelir iz bırakır turist gelir döviz bırakır ☺

Gezmek ne kelime parti yapacağız orada. Palast Party. Bir sürü değişik floor olacak. Türler olarak çeşitli elektronik türleri; Electro Minimal, Psychtrance, Dubstep, French House, Goa Trance, canlı performans sahnelerinde Reggae, Rock, Latin düşündüm. Çavuşesku'nun meydanı gibi görünen meydanı çadır alanı yapabiliriz, hatta sarayın odalarından yarısını da uyku odaları olarak kullanabiliriz, tulumunu getiren odalarda uyuyabilir. Sarayın islami yapısına çok uymayacağı için alkol satılmasını yasaklamalıyız bence. Tabii alkol haricinde partilerde kullanılan ve dinen yasak olmayan her şeyin bolca tedarik edilmiş olması şartıyla.
  • Paylaş
1

Hakan, Wuhuuu 300 500...

Iç turizm için büyük etkisi olur herhalde zaten dünya ülkelerinde de sarayimizi gören büyük devlet olduğumuzu düşünüyor ya. Hemen alman, fransız, yunan hatta amerikalı pekçok turistin gezmesi lazım orayı ki nasıl büyük devlet olunur görsünler. Hem para olarakta karşılığını bulur saray halkı bu ise çok sevinir.
  • Paylaş
Tüh beee bir diktatörlük olan Rusya'nın Kremlin Sarayı ziyarete kapalıymış.

Bizimki ama diktatörlük değil, mutlaka bir ziyaret günü, saati falan olacaktır. Topkapı sarayında sultan varken bile bu mümkündü. Halk başvuru yapıp sultanın huzuruna bile çıkabiliyordu.
  • Paylaş
2

Hakan, olsa da ben gitmem camii yok orada şööle koca koca minareleri olan bi cami yapılmalı derhal. ayıp yaaa .

Şaman, Cidden yani, Müslüman vatandaşımız mağdur oluyor, hani sarayı gezerken ezan okunsa naapacak vatandaş. Sarayın içinde namaz kılması yakışık alır mı, ayrıca o şatafatın içinde edilen ibadet Allah katında sayılır mı?.. Cami şart, 8 minareli, 80 kubbeli, 8'er şerefeli, hakiki ipek Hereke'lerle kaplanmış, altın varaklarla, yakutlarla, zümrütlerle süslenmiş, kapıda mutlaka ayakkabı kontrolü yapılan...

Demek ki, yeni binaya gitmek isteyenler var. Buyursunlar, gitsinler, itirazımız yok.

Yalnız şunu da belirtmek gerekir ki, Beştepe'deki bu yeni binaları gezmek, Buckingham Sarayı'nı, Çanka Köşkü'nü, White House'u gezmeye benzemez.

Yani sadece 'gittim, gördüm' dersiniz.
  • Paylaş