Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsanlarla haşır neşir olmam gereken bir mesleğim var fakat onlardan o kadar çekiniyorum ki kendimi aciz, sorumsuz ve çaresiz hissediyorum. Kendime güvenim yok. Bunu nasıl yenebilirim? Tedavi mi almam gerekiyor?

Merhaba, İnsanlarla haşır neşir olmam gereken bir mesleği icraa ediyorum fakat onlardan o kadar çekiniyorum ki kendimi aciz sorumsuz ve çaresiz hissediyorum kendime güvenim yok bunu nasıl yenebilirim ?? Tedavi mi almam gerekiyor?Düzenle
İnsanın öz güven eksikliğini fark etmiş olması yolun yarısıdır. İkinci yarısı ise öz saygıyı inşa etmekle olur. Sadece kendi deneyimlerimden tavsiyelerde bulunabilirim. Bu yüzden kişisel gelişim kitapları, transformal nefes, pilates, hobi ÖZ SAYGI ÖZ GÜVEN'imi inşa edebilmem için çok yardımcı oldu.

Kendi değerini fark ettiğinde seni rahatsız eden kişi, ortam, iş ve eşyalardan yavaş yavaş kurtuluyorsun. Yani artık ihtiyacın olmayan sana yaramayan duygu ve düşünceler dahil her şeyden özgürleşiyorsun, kendine öz güvenin geliyor ve daha mutlu yaşıyorsun.
  • Paylaş