Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çektiğim bir fotoğrafı ve fotoğraftaki yazıyı netletirmek için neler yapılabilir?

Bulanıklığı gidermek istiyorum.Düzenle
Öncelikle düzgün çek, düzgün çekilmiş bir fotoğrafı güzelleştirmek kötü çekilmiş bir fotoğrafı netleştirmekten daha kolaydır ve sonuç daha tatmin edici olacaktır. Microsoft picture manager programıyla aç, bütün photo programları aynı şeyi yapar ama bu program hem office paketinde dahil, hem nazlanmadan açılıyor, hem de çok iş görüyor. Orada otomatik düzelt seçeneğini dene, olmadıysa parlaklığı ve karşıtlığıyla sen oyna. Belli bir kombinasyonda yazıyı okunur hale getirebilirsin ama resmin gerisi netleşmek zorunda değil.
  • Paylaş
Öncelikle seçimini yapmak zorundasın fotoğrafı oluşturan yazı mı imge mi daha önemli, her durumda netleştirme işlemi bir şeylerin kaybolmasına neden olacaktır. Yazı ise pek dert olmaz, imge bozulmaya uğrar, nedeni pikseller ile oynaşıyor olmandır, çok iyi bir Photoshop kullanıcısı problemi bir yere kadar çözebilir, ya yardan vaz geçeçeksin ya da serden.
  • Paylaş
Eğer sorun çekim yapılırken makinanın titremesinden kaynaklı ise Photoshop CC de ki shake reduction özelliği bu sorunu büyük ölçüde gideriyor... Tavsiye ederim.
  • Paylaş
Bunu yapan bir uygulama yok diye biliyorum fakat mantıksal olarak yapılabilir. Şuna dayanarak söylüyorum; dijital zoom'da pixeller otomatik olarak dolduruluyor :S anlatabildim mi bilmiyorum ama ihtimalli oldugunu soyluyorum ;)
  • Paylaş
Çekilen bir fotoğraftan ziyade ne ile çekildiği daha önemlidir. Atıyorum 2mp'lik bir kamera ile MF (manuel focus) olarak çekildiyse bunu netleştirmek imkansıza yakındır.
Fotoğrafı görmeden bir şey söyememiz, kör bir adamın ralli yapması gibi olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

13971 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt