Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cemaatin Amerikan projesi olduğuna inanıyor musunuz?

Cemaat denen Fethullah Gülen Cemaatinin Amerika'daki bir Türk'ün projesi olduğuna inanıyorum. Amerika özgür bir ülke, kişi büyük bir uluslararası suç işlemedikçe ya da ülke/eyalet yasalarına karşı suç işlemedikçe ülkede suçlu görülmeyecektir. Gülen de ne oranın yasalarına göre ne de bizim yasalarımıza göre bir suç işlemediği için sınırdışı edip ülkemize teslim etmiyorlar. Bu durumun ABD'nin işine geldiği konusunda da zaten şüphelerim var.

12 senedir RTE hükumeti cemaatle koalisyon içinde bu ülkeyi yönetti ve her açıdan cemaati destekledi. Ta ki RTE cemaatin işine çomak sokmaya karar verene kadar. Çıkarları ters düştüğü için RTE cemaati devlet içindeki yasadışı paralel devlet ilan etti. Böyle bir şeyin gelişmesi hükumetin bilgisi dışında mümkün değildir. Eğer cemaatin devlet yapımıza girmiş olması yasadışıysa buna göz yuman hükumet de bu yasadışılıkta suç ortağıdır.

Benim kanaatime göre ABD'nin bir müttefik olarak işine gelen durum burada güçlü bir iktidar, silik bir muhalefet ve nispeten istikrarlı bir ekonomi olması. Bunun dışında bu işi muhafazakarlar mı yapar, komunistler mi, sosyal demokratlar mı yoksa liberaller mi gibi konularla ilgilenmezler. Zaten o kadar işe karışacak olsalardı bir Hristiyan devlet olarak bu coğrafyada yeni bir muhafazakar İslamcı oluşuma hiç izin vermezlerdi. Cemaat bir Amerikan projesi değil bizzat RTE ve Amerika'da yaşayan bir Türk olan Fethullah Gülen'in ortak projesidir.
  • Paylaş
Cemaatin geçmişine ve para akışlarına bakarsanız nerede yeşerip büyüdükleri ve kimlerin maşası oldukları gayet açıkça görülebilir.
  • Paylaş
Bence fettoş orda ölür ölüsü türkiyeye gelir bu kadar basit
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

228 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları