Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cep telefonlarındaki ekran koruyucu filmler gerçekten faydalı mı? Yoksa üreticilerin uydurduğu bir kazanç şekli mi?

Eğer telefonunuzu hep aynı cebe yani çakmak, anahtar, bozuk para gibi sert metal cisimleri koymadığınıza koyuyorsanız bence gereksizdir. Bir yıldır kullandığım telefonumun ekranında halen herhangi bir çizik yok. Bir önceki telefonumda da yoktu ondan öncekinde de. Sanırım artık ekranlar çiziğe karşı çok daha sağlam üretiliyor. Ben dokunmatiğin zayıflamasından hoşlanmayacağım için kullanmıyorum ama telefonu genellikle çantasında taşıyan kadınların da mutlaka kullanması gerekir diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Dokunmatik telefonların ortaya çıkması ile ekran filmleri piyasaya çıkmaya başladı. Bu nedenle gereklilik doğrultunda doğduğunu düşünüyorum. Bir kazanç şekli bile olsa telefonunuz için ucuz rakamlarla onu daha iyi korunmayı sağlıyor.

  • Bazı ekran koruyucuları, telefonunuzun ekranının güneş altında parlamasını engeller ve güneş altında daha iyi görmeyi sağlar.
  • Parmak izleri de iyi bir ekran koruyucusu ile görünmez hale gelecektir.
  • Plastik koruyucular, ekranınızı çiziklerden korumak için en etkili şeydir. Bazen cebinizde bozuk para ve anahtar olduğunda ekranın iyi korunmasını sağlar.
  • Benim için tek dezavantajı ekran koruyucusu yokken dokunmatiğini daha hızlı kullanıyor olmam.
  • Paylaş
Kılıfsız çıkmam abi. Hem kılıf hem ekran koruyucu film telefonun can dostudur. Ekranların çizilmediği doğru 5-10 tl ye satılan o film kaplamaları zamanla anahtar, çakı, çakmak, ayna tarak yüzünden çiziliyor ve sanıyoruz ki telefonda çizilecek @chamacon un dediği gibi aslında ekranlar o filmden daha dayanıklı. Ama buna rağmen illaki film kullanıyorum çünkü kırılmaya karşı da faydası da var.
  • Paylaş
Bu tur aparatlar bana koltuklari eskimesin diye uzerine ortu orten ev hanimlarini hatirlatiyor:) Rengini, inceligini begenerek aldigim telefonu neden yeni kilifa sokayim dimi:)
  • Paylaş
Arkadaşım ben tavsiye ederim çokta ucuza taktırdım gerçekten faydalı telefonun ekranını sürekli silmekle uğraşmıyosun parmak izi falan kalmıyo çizilmeye karşıda faydalı ana üreticiler değilde yan üreticilerin kazanç şekli olabilir ve bana göre sonuna kadar verilen parayı hak ediyolar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

352 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt