Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cep telefonu yardımıyla bilgisayardan internete nasıl bağlanırım?

İki şekilde bağlanabilirsiniz.
  1. Telefonununuz modem olarak kullanılabiliyorsa. Bu özellik daha çok yeni çıkan telefonlarda var.
  2. Telefonunuzda bluetooth varsa. Bluetoothla bağlanmak nasıl olur?
Telefonunuzun ve bilgisayarınızın Bluetooth'unu açın. İkisini eşleştirin.
Denetim Masası>Ağ ve Paylaşım Merkezi>Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun menülerini açın. Karşınıza gelen pencerede en altta "Bluetooth kişisel Alan ağına(PAN) bağlan" seçeneğini seçin. Karşınızda bilgisayarınızın eşleştiği Bluetooth aygıtlar görülecek. Buradan telefonunuzu çift tıklayın. Gelen pencerede Telefon işlemleri başlığı altında ilk paragrafta internete bağlanma seçeneğini göreceksiniz. Bağlan butonuna tıkladığınızda telefonunuz üzerinden bilgisayarda internete bağlanabilirsiniz.
  • Paylaş
Çözüm: WiFi Hotspot

Cep Telefonları

Telefonunuzdaki mobil interneti (3G) kablosuz olarak paylaşıma açıp kablosuz özelliğine sahip bilgisayarınızdan internete girebilirsiniz. Bu işlevi IPhone ve Android cihazlarda bulunan ve WiFi Hotspot ismi verilen özellik ile gerçekleştirebilirsiniz.

WiFi Hotspot, bir anlamda telefonunuzu mobil bir modeme dönüştüren teknolojidir. Konu ile ilgili detayları burada okuyabilirsiniz: androidhaber.org/android-telefonunu-modem-olarak-kullanma-us...
  • Paylaş
Gene halk dili lazım bu soruda :)

Cepten internet diyorsan önce hattını internete açtıracan.
Telefonun internet ayarlarını kullandığın telefon markasına göre yapıcan.
Sonra telefonu kapatip geri açacaksin, baz istasyonlar senin internet kullanacağını anlayacak.

Sonra tarayıcının ayarlarını kullandığın şebeke ayarları ile senkronize edicen.
Şimdi cebinde internet var.
Bunu pc,laptop,tablette ortak kullanacaksan ya usb kablo kullanacaksın yada WiFi hotspot .
Usb bağlantı için sync adı verilen bir ara yüze ihtiyacın var, telefon markasına göre internetten indirebilirsin. WiFi içinse telefonun ayarlar menüsunde WiFi hotspot aç diye bi yer var onu aç sonra pc,laptop,tablet ten kablosuz ağları bul , tarattir şifre alanına telefonun WiFi hotspot alanında yazan şifreyi gir ve bağlan nete. Bitti gitti.
  • Paylaş
Tamam hadi ben de IPhone'lar için yazayım. Öncelikle servis sağlayıcınızdan İnternet ayarlarını göndertip telefonunuzu İnternet'e bağlamalısınız. Avea bir mesaj gönderiyor ve o mesajı kaydediyorsunuz, İnternete bağlanmış oluyorsunuz. Diğerlerini de telefon edip ya da İnternet'den online olarak açtırabilirsiniz. Ardından telefonunuzda Ayarlar/Genel/Hücresel/Hücresel Veri ve 3g'yi etkinleştir tuşlarını açıyorsunuz. Daha bitmedi bu sadece telefonunuzun 3G İnternete bağlanmasını sağladı. Yeniden bir adım geri gidip Ayarlar sayfasından "Kişisel Erişim Noktasını" seçiyorsunuz. Orada da aynı isimli tuşu açıyorsunuz. eğer Wi-Fi ile bağlanacaksanız aşağıdaki Wi-Fi parolasına girip bir parola oluşturmanız gerekir. Bluetooth ile hiç kullanmadım bu telefonu ama parola muhakkak Bluetooth'da da aynı iş görecektir. En sağlamı kablo, kablonuzu bilgisayara bağlayın, telefona da tabii. Windows 7 zaten yeni ağı otomatikman tanıyıp bağlanıyor. Sonra da gelip İnploid'de nasıl bağlandığınızı anlatın.
  • Paylaş
Nasıl bağlnılır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1985 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt