Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çeşitli yazılım, ağ, işletim sistemleri, programlama dilleri veya bunların arasındaki farkları anlatan genel kültür niteliği içeren bir kitap veya kaynak önerebilir misiniz?

Sonuçta her işin başını öğrenmek için genel kültür şart bunu öğrenebileceğim bir web sitesi falan varsa yazarsanız memnun olurumDüzenle
Bilgisayar mühendisliği bölümünde bu saydıklarınız tek tek ders olarak öğretiliyor. Eğer üniversite okumadan genel geçer birkaç bilgi edineyim diyorsanız bu tarz bir kitap bulamazsınız çünkü hepsi birbirinden apayrı alanlar. Bence kitap değil de yazılımcı bloglarını takip edebilirsiniz. Bilgisayar mühendisleri sık sık bu konularda bir şeyler paylaşıyorlar, özellikle henüz öğrenci olan arkadaşlarımızdan derslerde neler öğrendiklerini ve genel olarak neler kazandıklarını rahatlıkla bloglarından görebilirsiniz.
  • Paylaş

Bilgisayar Mühendisliği kendi içinde dallara ayrılan uygulamalı bir bilim dalıdır, tüm bu bahsedilen uzmanlık alanları bağımsız olarak ele alınırlar, Bu alanları tek bir kitapta ele almak, Tıp'ta Göz, Dermatoloji, Üroloji gibi uzmanlık alanlarını tek bir kitapta ele almak gibidir. Bilgi edinimi isteniyorsa her uzmanlık alanına ait giriş seviyesindeki kitaplar ele alınmalı, böylece hangi uzmanlık alanı ne iş yapar öğrenmiş olursunuz.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR