Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çevreye zarar verse dahi ekonomik büyümenin gerçekleşmesi mi gerekir? Neden?

İnsanlar içinde yaşanacak bir dünya kalmayana kadar tüketip uzaya çıkmayı planlıyorlar sanırım.Gün geçmiyor ki nükleer santraller kurulmasın,radyoaktif maddeler suya çorbaya karışmasın...Fabrikalar güya denetlensin ve yeraltı işletmelere izin verilsin ....ekolojik modernizasyon adı altında yürütülen politik oyunlarda hem ekonominin hem de çevrenin çıkarlarının çatışması sağlanmaya çalışılır denilsede hepsi faso fiso ...herkes aldığı paraya bakar...bütün dünyayı geçtimde canım ülkemin yer altı, yerüstü zenginliklerini "tamamen ekonomik" nedenlerle katleden bazı kişi ve kuruluşların bundan başka türkiye olmadığını anlamalarını ümit ediyorum..  
  • Paylaş
Black mirror filmini izleyin tamda böyle durumlarda insanların nasıl hareket etmesi gerektiği ve insan algılarının, insanın doğaya olan sevgisinin nerede son bulduğunu anlatıyor ;)
insan bencildir ''çevreye zarar veriyosa ekonomik olarak büyümeyelim'' diyecek arkadaşlar, ekonomi büyümediği için işsiz kalıp yiyecek ekmek bulamadıkları gün verdikleri karara küfür edenler olacaktır. hepimiz için söylüyorumki insan denilen canlı aşırı bencildir. ne zamanki kendisine zarar geldi başka her şey değerini yitirir. bu gün türkiyede nükleer güç istemeyen arkadaşlara saygım fazlasıyla var bende insancıl açıdan yaklaştığımda katılıyorum fakat nükleer teknolojiye sahip olmayan ülkelerin nükleeri olanla savaşmak imkanı olmadığını hepimiz biliyoruz. gün gelirde nükleer sahibi olan bir ülke özgürlüğümüzü elimizden alırsa o zaman herkes nükleer gücümüz olsaydı keşke der. bu sadece bir örnek. 
şimdilik duygusal olarak yaklaşalım ve çevreye zarar veriyorsa ekonomi büyümesin diyelim :) 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

628 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt