Bilmek istediğin her şeye ulaş

Chp, Akp'yi bölücülükle suçladığı konularda, Akp'den daha fazla ses çıkarmaya başladı. Siz bu durumu nasıl görüyorsunuz?

Chp kuru sıkı atıp tutuyor bence yapılamayacak ne kadar vaat varsa sıraladı her eve 600 tl, garibana bedelsiz beleş askerlik, özerklil, ana dilde eğitim vs vs vs... Burada asıl bölcü vaatler Chp den geliyor
  • Paylaş
Bu konuda yanlış bilinen çok konu var. Şöyle başlamalıyım; Aile sigortası dahil 41 projenin içinde yapılamayacak hiç bir proje yoktu. Vatandaşa bunu anlatabilmek mesele. İyi bilgi birikim gerekir bunun için. Herkes o projeler yapılmaz dese de şu an mevcut hükumetin projelerden imkansız denilen büyük bir kısmının (değiştirerek de olsa) uyguladığını biraz dikkat ederseniz görebilirsiniz. Özerlik olayına gelince bu olay da yandaş medya tarafından yanlış aksettirildi, ki o özerklik meselesi belediyelerle ilgili bir olay.
  • Paylaş
Bence CHP seçim heyacanıyla şuurunu kaybetti.Her memlekette vaad ettiği popülist söylemler mantık dışına çıkmaya başladı.Hayvancılığın yaygın olduğu şehirlerde bedava süt dağıtmayı vaad ederken,çoluk çocuğun kalabalık olduğu mitinglerde bedava elma şekeri vaad eder oldu :)
Tamam askari ücreti-emekli maaşını katlıyalım,mazotu 1,5 tl yapalım,şundan vergi almayalım-bunları bedava dağıtalım...iyi hoş da bütçe bir bütündür, bir çıkan olursa bir de giren olmalıdır.
Popülist ve komik vaadler hep çıkış olan bütçelerin habercisi olur ancak.Bu mantıkla da yeni bir Yunanistan vakası yoldadır.(daha somut olarak örneklendirecek olursak: CHP-DSP zihniyetinin hükümet olduğu dönemin, birbirine kitap fırlatıp kriz çıkardığı kaotik ortama dönmüş oluruz.)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

585 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt