Bilmek istediğin her şeye ulaş

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'na alternatif başkan adayları kimler olabilir?

Kılıçdaroğlu'nun siyaseti bilmediğini düşünüyorum. Politika daha farklı yetenekler ister. Bu yetenekler ise bir muhalefet liderinde kesinlikle olmalıdır. Tabanda konuşulan bir olası lider Emine Ülker Tarhan şu sıralar. Sanırım ona alternatif olarak da o var duruşuyla. Ayrıca Ülker, çok tahsilli de bir insandır. Kendisini hukuk fakültesi mezunu ve eski YARSAV başkanıdır. Lider olması halinde bilgi birikimi ile vereceği katkı ortada ancak politika kabiliyeti bilinemez.
  • Paylaş
Muharrem İnce. Ben oy kullanmıyorum ama Muharrem İnce genel başkan olursa CHP'ye oy vermeyi düşünüyorum. Dünyada da Türkiye'de de artık siyaset genel başkanın etrafında dönmeye başladı. Tek kişi diğer bütün birimlerin önüne geçiyor. Gerçek mesleğinin öğretmen olması düşüncemi etkileyen bir diğer önemli etken
  • Paylaş
Aslında Kılıçdaroğlu hariç gördüğümüz, bildiğimiz herkes CHP'de başkan olabilir. Benim favorilerim sırasıyla Şafak Pavey, Muharrem İnce, Emine Ülker Tarhan, Kamer Genç'dir.
  • Paylaş
Emine ülker tarhan
  • Paylaş
CHP kitle partisi olmak istiyorsa, söylemleriyle ve eylemleriyle kitleyi arkasına alabilecek bir adam maalesef bünyelerinde yok.

Her ne olursa olsun tükürükler saçararak konuşan, oportünist bir adam olan Muharrem İnce'nin RTE'den farkı olduğunu düşünmüyorum. Höyküren, popülist söylemlerle bikbikleyen liderler istememeliyiz artık.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

822 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt