Bilmek istediğin her şeye ulaş

CHP'de son zamanlardaki dalgalanmanın nedeni nedir?

Son zamanlardaki istifaların artmasını neye bağlıyorsunuz?Düzenle
CHP'de varolan dalgalanmanın en büyük sebebi, net bir politikalarının olmayışıdır. Bir siyasi parti, belirlediği bir politika çerçevesinde yola devam eder ve icraatlarını da ona göre yapar. Ancak CHP, bir politika takip etmemekte, bunun yerine ise her olaya muhalif tavır takınıp kendine zarar vermektedir. Bu durumun, parti liderine yüklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bir partiye kimliğini veren ve politikasını şekillendiren onun lideridir. Oysa CHP, eski sürekliliğinin çok gerisinde kalmış ve istikrarsız bir görünüme bürünmüştür.
  • Paylaş
CHP'de öyle dalgalanmaların olması normaldir. Çünkü en eski kökenli partidir. Ne günler görmüş geçirmiştir. Kapatılmış, açılmıştır. İçinden hainler çıkmıştır zaman zaman. İsmet İnönü zamanında dine yapılan saldırılar halkın gözünde CHP'nin değerini sıfıra indirmiştir. Şu anki CHP hükumeti ne yaparsa yapsın halkın gözüne giremiyor, onlar dinsiz damgası yiyorsa bunun yükünü Kemal Kılıçdaroğlu'na veya bir başkasına yüklememek gerekir.

Son zamanlardaki dalgalanmalara gelince. CHP'nin içerisinde Hüseyin Aygün denilen bir adam var ve hangi safta durduğunu henüz hiç kimse anlamış değil. Paris'de öldürülen 3 pkk kurucusu kadının ailesine taziye ziyaretine gitti ve bunun üzerine Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin gerekli açıklamaları iğneleyici bir dil ile yaptı. Tartışmaya neden olan açıklamalardan biri de Gürsel Tekin'in Hüseyin Aygün'e ithafen söylediği "Doğrusu; milletvekili olmadan önce bir kısım arkadaşlarımız CHP geleneğinden gelmeyebilir. Bunu anlıyorum ama nezaketen insan partinin programını, tüzüğünü okur ve ona göre davranır." sözleridir.

CHP'nin harbiden bir milletvekili elemesi yapması gerekiyor.
  • Paylaş
3

Hakan, Hüseyin Aygün'ün AKP nin CHP Ye soktuğu bir ajan olduğunu düşünüyorum. Ne zaman CHP 3-5 puan yükseltse anket puanlarını hüseyin aygün bir bomba patlatıyor ortalık toz duman oluyor. Bence hüseyin aygün ün partisi AKP olmali CHP değil.

Sezer Özyürek, Hep oyunlar üstümüzde, şerefsizlik diz boyu.

Hakan, Siyaset çirkinlik üzerinden yapılıyor maalesef,

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

489 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt