Bilmek istediğin her şeye ulaş

CHP'nin senelerdir iktidara gelemeyişinin sebepleri nelerdir?

CHP Atatürk'ün kurduğu sağlam kökenli bir siyasi partidir. Kurulduğu yıllarda partinin liderliğini Mustafa Kemal kendisi idare etmiştir. Daha sonraki yıllarda ise İsmet İnönü, Bülent Ecevit gibi isimler başkanlık koltuğunda oturmuştur. Bu kişiler hükümet kurdukları dönemlerde önemli işler başarmışlardır. Ancak son dönemde hem CHP'nin adının eskimesi hemde son dönemdeki başkanlarının nitelik bakımından yetersiz olması partinin gerçek kimliğini tam anlamıyla ön plana çıkaramayışları sebebiyle hep arka planda kalmışlardır.
  • Paylaş
1

Boraq, Kısacası önderlik yapacak bir başkanının olmaması. Misal; CHP'nin başına Tayyip Erdoğan geçse çenesiyle iktidar yapar CHP'yi.

bir türlü inandırıcı olamayışıdır bence. hep uçlarda oluşudur ya da !!! ya sadece İzmir'li ya da şimdi ki gibi eften püften Tunceli'li... Atatürk'ün kurduğu partinin şimdi ki genel başkanı Atatürk'ün katliam yaptığını reddetmeyerek zaten kimliğini ve düşüncelerini açıkça sergilemiştir. Anlayacağınız akp veya chp şuan farketmiyor dostlar.

  • Paylaş
Kenen Evren'in hunharca astığı 500 lider nitelikli genç aydındır. Zamanı hatırlayanlarınız yoktur tabii ama Kenan Evren bir sağdan, bir soldan diyerek o zamanın aydın ve lider nitelikli CHP ve MHP'li gençlerini asmıştır. Bugün o çocuklar kırklarının sonlarıyla ellili yaşlar arasında olup ülke demokrasisinde söz sahibi olacaklardı. Zamanın %8'i aşmayan oy payı olan Erbakan'ın MSP'sine dokunmamıştır.
  • Paylaş
5

Serkan Aydın, Çünkü Erbakan tabanını çatışmadan uzak tuttu. Polis ve Jandarma sokaktan adam topladı, camiden değil...

Şaman, İyi mi oldu?

Serkan Aydın, Elbette iyi olmadı, fakat Evrenin milli selametçilere dokunmamasını sanki gizli bir pazarlık yapılmış gibi bir yönlendirme ile söyledin. Oysa Erbakan sokak olaylarının dışarıan yönlendirildiğinden ve kanunla dövemedikleri kesimleri sokağa çekerek alaşağı etme planlarından haberdar olduğu için tabanını sokaktan uzak tuttu... Darbe kendiliğinden gelseydi kabul görmezdi. Bir gerekçe lazımdı, kavga var da ondan geldik.

Şaman, Öyle söylemedim ama öyle algılandıysa kötü olmuş.

Serkan Aydın, Eyvallah....

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

607 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt