Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ciddi yatırımcılar nasıl bulunabilir? Sizi dinleyecek, işiniz ya da pojeniz, aklına yatmasa bile bize olumsuz cevabını verecek yatırımcılar nasıl bulunabilir?

Yatırımcı adayı bulmak artık hiç de zor değil. Bunlardan hangisinin size yatırım yapmak isteyeceği ayrı bir konu, hangisini siz yatırımcı olarak isteyeceksiniz ayrı konu. Tam olarak ne yaşadınız bilemiyorum ancak mevcut durumda her ne kadar yatırımcı sayısı artıyor olsa da hala yeterli sayıda yatırımcı yok ama çok fazla proje var. Buna herkesin kendi fikrini dünyanın en iyi fikirlerinden birisi olduğunu düşünmesi eklenince mecburi bir eleme mekanizması gerçekleşiyor.

Bence fikrinizi yatırımcıya sunmadan önce son zamanlarda oldukça popüler olan bir dolu etkinlikten birinde ve hatta yatırımcı olmayan insanların daha yoğunlukta olduğu yerlerde bir görücüye çıkarırdım. Orada aldığınız olumlu tepkiler sizi hem yeni insanlarla tanışmaya yaşıyacak hem de yatırımcılara direkt başvurarak içine gireceğiniz eleme mekanizmasından alıkoyacaktır. Dikkat çeken bir girişim zaten bir kademe yol almış demektir.

Tüm bunlara rağmen çok kurumsal bir yatırımcı firmaya başlangıç yatırımı için başvuruda bulunmadı iseniz genelde yanıt olumsuz da olsa size dönerler diye düşünüyorum. Çok kurumsal bir yatırım firmasına başlangıç sermayesi için başvuruda buundu iseniz, onların alan ına zaten girmiyorsanız -ki bunu genelde sitelerinde açıklarlar- yanıt almamanız muhtemeldir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

837 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt