Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cilt lekelerinden kurtulmanın yolları nelerdir? Nelere dikkat ederek azalması sağlanır?

Kurtulmak için tıbbi cihazlar yardımcı olabilir ancak bir diğer yolu ise cilt bakım kürleridir. Bu kürlerden bazıları şunlardır:

Bir demet maydanozun kök kısmındaki kalın saplarını biraz suyun içinde kaynatın. İçine bir adet limonun suyunu sıkıp hergün sabah ve akşam yüzünüzü bu suya batırdığınız pamuk ile silin. Ayrıca Sonbaharda iseniz maydanozun köklerini, ilkbaharda iseniz maydanozun yapraklarını robottan iyice geçirerek cildinize göz altlarına gelmeyecek şekilde maske şeklinde sürüp 20 dakika bekletip durulayın ve nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin.


Bir adet limon suyuna, bir adet yumurta sarısı, bir yemek kaşığı toz şekeri koyup karıştırın. Karışımın içine yarım bardak su ilave edip karıştırmaya devam edin. Hazırlanan karışımı yüzünüze sürüp yirmi dakika bekleyip cildinizi ılık su ile durulayın.


Bir adet domatesi dilimleyerek temizlenmiş cildinizin çilli bögesine yerleştirip yarım saat bekleyin ve cildinizi süte batırdığınız pamuk yardımı ile silin. Daha sonra biraz cildi besleyen bir bakım kremi sürün.


Meyvelerden maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın, 20-30 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.


Bir adet büyük hıyarı ince ince kıyıp bir su bardağı votkanın içine koyun ve karanlık bir yerde yaklaşık on gün kadar bekletin. On gün sonra içine bir çorba kaşığı herhangi bir nemlendirici krem koyup iyice karıştırın ve çillerin üzerine sürüp yaklaşık bir saat kadar cildinizde bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın.


Bir adet havucun suyuna çeyrek limonun suyunu ekleyip sabah ve akşam cildinizi bu suya batırdığınız pamuk yardımı ile silin.

  • Paylaş

Elma sirkesini suyla karıştırıp kaynatın.Kaynattığınız karışımla haftada 1 kere yüzünüze buhar banyosu yapın.Ve her gün 2-3 kere yüzünüzü aynı karışımla silin.

  • Paylaş