Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çince hakkında ne düşünüyorsunuz? Aranan bir dil mi?

Çin kültürünü bilmek istiyorsanız tercih sebebiniz olacak dildir, aranan bir dil mi konusuna gelecek olursak, ticari açıdan daha sıkı ilişkiler kurmak istiyorsanız Çince etkili bir dil olacaktır. 20 senelik süreç içerisinde Çin'in yurt dışı yatırımları arttıkça ve kendi pazarlarını dışarıya ihraç ettikçe bu dilin etkilerini daha çok göreceğiz.

Eğitim kısmında Çince gün geçtikçe alternatif bir dil haline getirilmeye çalışılsa da yazılışının öğrenimi açısından çoğunlukla kişiler üzerinde etkisi olumlu değildir, basitleştirmeler ve öğretim teknikleri artmaktadır. Çince bol tekrarın gerektiği bir dildir ve basitleştirme süreçleri devam etmektedir. Bu süreçler içerisinde kendi sınırlarının dışında nadir öğrenilen diller arasında olmaya bir süre daha devam edecektir.

Aynı zamanda ülkemizde bu günlerde aktif olarak ilkokuldan itibaren Doğa Koleji'nde başlamış bir etkiyle beraber yayılmaya başlamış dildir. Önemi çoğu aile tarafından kavranmaktadır ve önümüzdeki senelerde Çince'ye ilgisi artan öğrencilerle meyvesini de verecektir.
  • Paylaş
Benim alanım olmasa da dış ticaretle ilgilenen biri için aranan dil olmalı. Çin iş gücünün önemli bir bölümü yalnızca Çince biliyor ve çoğu zaman Çin-dışı şirketler Çin'de aracılar yoluyla iş yapıyor. Bu aracıların bazen tek özelliği İngilizce'yi bilmeleri. Çİnce bilen ve Çin'e gitmekten sakınmayan biri oldukça avantajlı olabilir kanımca.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

709 Görüntülenme9 Takipçi2 Yanıt