Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cinsel dürtüye nasıl engel olunur ?

bi yere kadar belki ama sonra devreler yanar derler :))


örnek karikatürde :)

Cinsellik  • Paylaş

Tatil beldelerinin birinde gece camide led ışıklı tabelanın üzerinde gördüğüm akan yazıyı aklına getir:

"Zina Haramdır."

:)

  • Paylaş

Niye olunsun ki ?

  • Paylaş
1

Bektaş Akar, Yapma Doktor Bazen olmadık yerde dürtüyor :)

Gençken kastrasyon yapılmalı.

''Kölelik devirlerinde, köle kul­lanan ülkeler, melez çocukların meydana gelip kendi ırklarını bozmasını önlemek amacıyla kastrasyona başvururlar ve bu kişileri kısırlaştırırlardı. Ayrıca, din adam­ları da yine bu yöntem ile seks güçlerini ortadan kaldırırlardı. Tarihin çeşitli zaman­larında, bilhassa ortadoğu ülkelerinde kastrasyon uygulanarak, padişahın hare­mine bakan oğlanların cariyelerle ilişkisi engellenirdi. Yine, kiliselerde koroda şarkı söyleyen erkek çocukların seslerinin bo­zulmaması için kastrasyon yapılmakta ve seslerinde bir değişikliğin meydana gel­mediği görülmekteydi.

Dip Not:Kendi kendine yapılmamalı diye de değerlendiriyorum:)
genelsaglikbilgileri.com/kastrasyon-ve-kisirlastirma/
  • Paylaş
1
Neden engel olunmak istenir sorun ne yani ?

insan ve hayvan doğasında bir şekilde yer alan dürtüyü rahat bırak çok sık dürtüyorsa gerekli tıb bilimine başvur dayıcım bırak dürtüler kendine kalsın :)
  • Paylaş
İhtiyacı gidererek. Buna engel olunabilmesi mümküm mü? Bunu tatmin etmemek insanda anormalliğe yol açar. Belden aşağısı doymayan insanın beyni hep aç kalır. Cinsel güç insanın yaşam enerjisidir. Bunu sürekli cinsel yolla tüketmek de insanı ruhen zayıflatır. Bu bir denge meselesidir. Tabikide cinsellik olacak ama bunu biraz spora, sanata ya da mesleğimizi evrensel bir kalitede yapmaya harcarsak ozaman hem beynimizi hem dürtülerimizi doyurmuş oluruz. Bir adam cinsel enerjisini sadece dürtü istikametinde harcıyor ortaya damacanaya tecavüz eden insan çıkıyor, diğeri sanata yönlendiriyor ortaya Picasso gibi bir dev çıkıyor. Bence mesele bu.
  • Paylaş