Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cinsellik abartıldığı kadar güzel mi?

Bir bakir olarak merak ediyorum insanların dilinden düşürmediği bu aktivite abartıldığı kadar güzel mi? Beklentilerimi yükseltirsem büyük hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünüyorum. Düzenle
Ağustos 2013

Gizli Kullanıcı

Cinsellik beyinde yaşandığı şeklinden (hayal edilenden) genelde farklı oluyor. Ben ilk cinsel birlikteliğimi yaşamadan evvel, hep rüyalarımda birlikte olurdum karşı cins ile ve inanılmaz derecede de haz alırdım. Beynim bunu oldukça iyi canlandırıyordu diye düşünüyorum. Sonrasında ilk deneyimimi yaşadığımda pek de beynimin canlandırdığı gibi olmadı. Hem bunun bana göre nedenini hem de insanların bu konuyu bu kadar dillendirmesinin nedenlerini kendimce irdelemeye çalışayım.
  1. Toplumsal olarak cinselliğe olan bakış açımız, çocukluktan beri gördüklerimizle ve duyduklarımızla sınırlı, yaşadıklarımızla değil, çünkü cinselliği yaşayamıyoruz. Ülkemizin bir çok yerinde doğal bir süreç olarak yaşanamıyor ve bu da cinselliği ve buna bakış açısını olduğundan daha üst bir düzeye taşıyor ve hatta anlamını değiştiriyor, içini boşaltıyor. Problem olarak üst düzeye taşıyor ama içerik ve anlam olarak düşük düzeyde bir bakış açısı kazandırıyor.
  2. Ergenlik ile birlikte karşı cinse bakış, yanına cinsel kimliği ve cinsel arzuları da ekleyerek artıyor ancak toplumsal yapının kadının (ve erkeğin) üzerindeki anlamsız baskısı bu arzu ve duyguların betimlenmesinden, ortaya çıkış şekline kadar birçok noktasını korozyona uğratıyor.
  3. Cinsellik farklı açılardan irdelenmeli asıl olarak. Birincisi, fiziksel yapının getirdiği bir yönelim ve ihtiyaç olarak. İkincisi ise kişiye duyulan duygusal istek ve davranışın ilerleyen bir şekli olarak. İlki, herkesin ağzından düşürmediği o cinsellik konuşmalarının aynası olan şişirilmiş ihtiyaç. İkincisi ise bunun ihtiyaç olmasının ötesinde, karşı cinsten, size özel birine, hissettiğiniz duyguların, onu arzulamanız ile birlikte geçirdiği evrim sonucu yaşanmak istenen cinsel birleşme isteği. İkincisi bu işin en makbul ve en ideal yaşanış şekli. Bu durumda beklentilerinizin karşılanma ihtimali yüksektir. İlki ise, hep başkalarının beklentileri ile dillendirildiği için, deneyimsel olarak o kişilerin içsel bastırma ve eksikliklerini de kapsayarak anlatılma ihtimali yüksek olduğundan kendi yaşayacağınız ya da yaşamak istediğiniz cinsel birleşmeye pek yakın olmayacaktır.
Sözün özü. Kendi "ilk cinsel birleşme"'ninizi, duygusal ve fiziksel olarak arzuladığınız birisi ile yaşamanız durumunda beklentileriniz yüksek oranda karşılanacaktır. Burada beklenti olarak, aklınızda kurduğunuz ve hayal ettiğiniz cinsellik olarak tanımlıyorum.
  • Paylaş
Denemeden bilinmez =))
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1095 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları