Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cinsiyet değistirme ameliyatı geçirmek için nasıl bir psikolojik durum içerisinde olmak gerekir?

Gerçekten ciddi ciddi soruyorum. Saçma sapan yorumlar yapmayın lütfen. Mesela nasıl hissetmesi gerekir insanın ? Sadece cinsiyetinden memnun olmamak yeterli midir yoksa başka şeyler de gerekir mi? Nasıl bir çocukluk geçirmiş olması gerekir, nasıl belirtiler verir bu tür bir ameliyata ihtiyaç duyan birey? Ne kadar uzun yazarsaniz o kadar bilgilendirici olacaktır. Şimdiden faydalı olabilecek yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum...Düzenle
Attila İlhan - Yanlış Erkekler Yanlış kadınları kitabını okumanı öneririm. O da zamanında merak edip araştırmış ve bu kitabı yazmış. Cinsiyet değiştirmiş birçok insan ve hayatları anlatılıyor.
  • Paylaş
Siz cinsiyet değiştirme operasyonu geçirmek isterseniz devlet de aynı soruyu soruyor ve sizi bir hastanenin psikoloji bölümüne yönlendiriyor. Oradaki uzman sizin durumunuzu değerlendirip "Bu kişinin cinsiyet değiştirmesi uygundur" tarzında bir rapor hazırlıyor ve siz o şartlar altında bu operasyona girebiliyorsunuz. Yani, sizin olmanız gereken psikolojik durumu biz bilemeyiz ancak bir uzman bilebilir.
  • Paylaş
İçinde bulunduğu cinsin bedeninden rahatsızlık duymakla ilgili sanırım bu. Hissettiği bedene kavuşabilme arzusu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

115 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt