Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cinsiyet değiştirme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru çok genel olmuş. Tam olarak ne sormak istiyorsunuz acaba. Sanki daha çok onaylanıp onaylanmadığı soruluyor gibi.

Şöyle cevap vereyim:
Bizler onaylasak da onaylamasak da bu bir gerçeklik. Ve bu durum, bir hastalık bir sapkınlık vs. değil. Bir tercih de değil. Bizler nasıl ki erkek kadın olmayı seçmiyorsak LGBT bireyler de seçim yapmıyorlar. Onlar böyle hissediyorlar ve ne yaparsanız yapın bu durumu değiştiremezsiniz. Toplumun tepkisinden dolayı, pek çoğu bizlerden daha fazla bu durumu değiştirebilmeyi istiyor inanın.

Kişisel fikrime gelecek olursam. Yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı: Bir kadının kadın olmasını onaylamayıp onaylamama durumu ne kadar mantıksız, saçma bir durumsa bu da öyle.
  • Paylaş
LGBT bireyler toplumun bir çoğunda kabul görmeyen bireylerdir. Bu bireylerinde çalışmak zorunda olduklarını hayatlarını bir şekilde kazanmak zorunda olduklarını düşünürsek ne kadar zor bir hayatlarını olduğunu anlayabiliriz. Ancak bizim toplumumuz belli sınırları olan ve farklı durumları ön yargılı bir biçimde reddeden bir toplumdur.

Bu kadar zorlukla kimse baş etmek istemez. Toplumdan dışlanacağı bile bile tercih edilecek bir durum değildir. Ben bu insanların yargılanacak ya da acınacak bireyler olmasına karşıyım. Yanlış beden yanlış ruh onların suçu değil. Kişi hissettiğini yaşar, insanlarımızın biraz daha empati yapmasını istiyorum.
  • Paylaş
Bana hep normal gelmiştir, çevremde trans olmasa da eş cinsel bireyler var ve insanların soyutlamaları yüzünden bir çok insana karşı nefret dolu yaşıyorlar. Ve duyduğum tek şey kim ister ki böyle olmak? Bu insanlar normal olan bu duruma karşı yaşadıkları dışlanmalar yüzünden, kendileri de bunun yanlış olduğunu düşünüyor.

Kimsenin düşüncesini değiştirmek kolay değil bunu biliyorum. Ancak gözlemlediğim ve deneyimlediğim kadar sevgiye muhtaç olan insanlardır. Bir kaç trans bireye hastane de bakım verdim, gösterdiğim ilginin normal olmasına çok özen gösterdim. Zaten böyle olması gerekli ancak yine de kontrolümü sağlamak için temkinli olmaya özen gösterdim, benim gösterdiğim bir kat ilgiye karşılık beni 10 kat sevdiler. Bence insanları sevin, ne kadar çok insan severseniz o kadar mutlu olursunuz.
  • Paylaş
Ben bunun hastalık olduğuna inanmıyorum bu genellikte küçük yaşta yanlış cinsellik eğitimi ve yaşanan olaylar sonucu kişinin verdiği bir seçim olarak görüyorum. Eşcinselliğe karşıyım cinsiyet değiştirmek kolay olmamalı kişinin psikolojik destekle belli bir süreç sonucu bu amelitatın olması gerektiğine inanıyorum Bu tür ameliyatlar ticari amaçla devletn gözetiminde olmalı
  • Paylaş
1

Devrim Deniz Bardakcı, ..eğitim düzeyiniz nedir, merak ettim doğrusu..!