Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çizim tableti olarak hangi tableti önerirsiniz?

Wacom Grafik tablet CTH-470K-EN Bamboo Pen&Touch sizce iyi midir ?Düzenle

Çizim tableti olarak çok kritik bir dönemde olmakla birlikte, öncelikli olarak belirtmeliyim ki 2 yıl Bamboo Pen&Touch kullandım. Gayet başarılı, özellikle parmaklarınız yatkın ise "touch" fonksiyonu gündelik basit bilgisayar kullanımında mouse veya kalem tutmadan çok güzel bir rahatlık sağlamakta. Öte yandan kalem söz konusu olduğunda "responsiveness" "sensitivity" "pressure" gibi konularda başarısı tartışılmaz olan Wacom kalitesini hissedebiliyorsunuz. Ancak! Eğer çizim konu ise, yani tableti almaktaki amacınız "çizim yapmak" ise, kesinlikle yeterli değil. Fırça boyu - şeffaflığı, veya kısa yol düğmelerinin temel seviye oluşu ve az oluşu (4 adet), kesinlikle tableti Intuos4 ile kıyas kaldırmaz şekilde etkisiz bırakmakta. Kesinlikle mevcut paranın üzerine bir mikltar daha konulup Intuos 4 alınması gerekiyor. Ve bu konu dallanıp budaklanıyor, çünki Intuos'ların akabinde Cintiq'ler geliyor, ekran üzerine çizim, bu konuda fiyat açılışı 1000$'dan başladığı için günümüzde ipad3 gibi tabletlere yüklenebilen alternatif çizim programları geliyor. Ipad gibi tabletlerin eksi yönleri: Pressure kontrol bulunmaması (üzerine çalışılıyor). Ancak çok ciddi artı yönleri var, öncelikle wacom gibi tabletler kesinlikle bilgisayar ve bir düzen istiyor, ipad her an heer yerde sketch'den bitişe hizmet verebiliyor, program desteği olarak ProCreate (procreate.si/) adlı program şu an için piyasanın lideri, ve düzenli olarak update görmekte. Şu an için 2048x2048 px bir resime 40 katman layer ekleyip photoshop'dan geri kalmayan bir araç - brush skalası ile çizim yapabiliyor olmak, ve bunları bilgisayarsız - otobüsde barda kumsalda yapabilmek büyük farklılık yaratıyor.


Üzücü bir şekilde android OS'li hiç bir tablet henüz ipad'in stabilitesine ve hızına yanaşamamakta, oysa gönül gerçekten de android taraftarıydı.Bir önemli detay konu ise, wacom tabletlerde fiyatların tablet boyu ile doğru orantılı oluşu, oysa elinizin altında bir "cintiq" yani "ekran" olmadıktan sonra, büyük tablet sadece bilek ağrısı yaratmakta, yani aslında küçük tabletin daha pahalıya satılması gerekirdi mantık gereği, çünki bütün profesyöneller gündelik kullanımda tabletin içinde "hazır gelen" bir ayar ile "tabletin sadece belirli bir kısmını tam ekran olarak algılamaya" yarayan bir sistem sonucu ellerini sadece bilekten kıpırdatarak bilgisayarın her noktasına hakimiyet kazanmaktalar, kesinlikle bütün kullanımda tam boyut tablet mümkün değil. Çizim aşamasında biraz alan işe yarasa da, XL tablet asla pratik olmamıştır kullanımlarımda.Sonuç olarak Tavsiyem illa Bilgisayar destekli ise "Wacom Intuos4", yok çizim çok da detaylı değil sadece sketch tadında ise "Wacom Bamboo", hayır gerçekten ciddi çizim yapacağım - prof anlamda diyorsanız zaten Cintiq'den gidersiniz veya IPad alırsınız, sonuçta ipad'deki döküman photoshop'a aktarılabiliniyor PSD olarak filan... Biraz daha araştırın derim...Not: 8 ayrı android tablet, ipad2 ve ipad3, galaxys3 - huawei u8800, intuos4, cintiq ve bamboo kullanmış birisiyim birisiyim, kimisi uzun süreli, kimisi araştırma aşamasında deneme amaçlı, sonuç olarak ipad3-procreate'e karar verdim, kişisel tercih detayları fazla, kendinize uyarlayın +'ları -'leri.

  • Paylaş
OS'li hiç bir tablet henüz ipad'in stabilitesine ve hızına yanaşamamakta, oysa gönül gerçekten de android taraftarıydı. Bir önemli detay konu ise, wacom tabletlerde fiyatların tablet boyu ile doğru orantılı oluşu, oysa elinizin altında bir "cintiq" yani "ekran" olmadıktan sonra, büyük tablet sadece bilek ağrısı yaratmakta
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2748 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt