Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çocuğunuz olsa askere gönderir miydiniz?

Keşke askerlik, savaş vb. hiç olmasaydı. Şu ölümlü dünyada insanların paylaşamadığı şeyi hala anlamıyorum. Ancak çocuğum olsa, böyle karışık bir ortamda seçeneği ona bırakırdım. Ama paranın neredeyse her kapıyı açmasından sıkılmış biri olarak, bedelli askerlik yapsın diye de özel bir gayretim olmazdı. Aksi halde "oğlum para verdi diye gitmeyince, acaba onun yerine kim gitti, o askere bir şey oldu mu" gibi sorular vicdanımı sızlatırdı. . .
 • Paylaş
1

Soner Yildirim, Param olsa bile yine askerlik gibisi yok... Yapıyorum şimdi, tekrar da yapardım.

Çocuğumu hiçbir saray için askere, savaşmaya göndermem, bedel ödemem, ödetmem. Eski Türkiye'de olan vatan borcu eski Türkiye'de kaldı. Yenisinde vatandaş öyle soyuluyor ki vatan borçları bile soyan çete tarafından çalınmış durumda. Günün birinde bu çete devrilir ve erdemli yöneticiler başa geçer de devlet halka hizmet etmeye başlarsa vatan borçları da yeniden oluşabilir.

Bu arada yerine hangi kralcı fakirin gittiği hiç de umurumda olmazdı. Bu çetenin başta olmasını sağlayanlar o cahil, fakir kralcılar; azalarak tükenmelerinin bence hiçbir mahsuru yok. Zaten kral onlardan beşer beşer üretilmesi talimatı verdi ve öldürttükleri için de kralcı, fakir ana babaya o çocuğun hayatı boyunca ödeyemeyeceği maddi tazminatlar veriliyor.
 • Paylaş
1

Hakan Damar, Akademik çalışmalarım nedeniyle biraz geç askerlik işlemlerine başvurmuştum. Ben başvurduğum dönemde askere gitmem anayasal suç olduğundan gidemedim. Çünkü, o dönem TSK silahlı terör örgütü, Genelkurmay Başkanı'da terör örgütü lideri ilan edilmişti! e doğal olarak benimde silahlı terör örgütüne katılmam devlet birliğini ve bütünlüğünü yıkıcı faaliyetler kapsamında anayasal suç olduğundan protesto etmek için gitmedim ve sonrasında bedelli yaptım. Ki ben liseye başlayacağım zaman Kuleli Askeri Lisesine başvurmuştum ve havacı olmak istiyordum. O kadar askeriyeye karşı sevgim ve saygım vardır ama şuan ki kuklalara baktığımda ve toplumun %51'lik Yetmez ama Evetçilerine baktığımda. Ben bunlar için hayatımı riske atamam diyorum. Genel bir savaş durumu olursa, elbette destek olurum ama bunun dışında 5 tane yarım akıllının ortadoğudaki siyasi ego şavaşları yüzünden, kasımpaşalı bir şizofren mutlu olacak diye hayatımdan olamam. Gülen Terör örgütünün kumpasına eyvallah diyip Genelkurmay başkanını ve o paşaları tasfiyet ettiğiniz gün askerlik defteri benim için kapandı. Daha fazla detay veremiycem çünkü, askerlikten soğutmak diye bir suç var. Gerçi Türkiye'de hapse tıkılmanız veya hakkınızda yakalam emri çıkartılması için her hangi bir suç işlemenize gerek yok. Birilerinin keyfine göre müebbet yiyebilir veya anında vatan haini ilan edilebilirsiniz. Durmak yok, yola devam!

Cuma günü usta birliğine teslim olacak biri olarak kesinlikle göndermek istemezdim.
 • Paylaş
4

Nazende , Allah saglikla askerliginizi bitirip, evinize donmenizi nasip etsin.

Hakan, Hayırlı teskereler diyelim i zaman dostum.

Uğur Çakmak, Tesekkür ederim arkadaşlar.

Insan, Arkadaşım, çocuğunu askere göndermek istemiyor olabilirsin, hiç bir şey zorla değil, git başka bir ülkenin vatandaşı yaptır çocuğunu, askere de gitmesin, hatta bu ülkeyi tamamen terk edin, hiç bir derdiniz kalmaz. Yol açık

Hiç istemediğim bir şey ancak gönderip göndermemeyi size sormuyorlar. İmkanlarım el verirse bedelli yapmasını sağlamaya çalışırım. Göndermem...
 • Paylaş
 1. Çok zengin olsam göndermezdim.( Bu belli bir miktar para ile gitmeyebiliyor durumları...)
 2. Bize bir seçenek sunulmuyor diye biliyorum ben. Yani ben gitmek istemiyorum deyince gidememe gibi bir ihtimali var mı acaba?
 3. Param var tamam, çocuğumu göndermiyorum ama o tutturursa ben askere gideceğim diye.. Buna da bir şey diyemezdim heralde. Git o zaman derdim.
 4. Ama erkek olsaydım gitmek isterdim ben.( Farklı bir deneyim, macera için..)
Gitme sebebi vatan sevgisi filan olmalı ama o da çok fazla yok nedense. Yani toprak önemli değil, insan( =canlı) daha önemli. ( bu da savaş söz konusu olduğunda)
 • Paylaş
Şu anda en geçerli yol ve en kısa yol başbakanın da kullandığı ve hatta benim oğlum da bu ülkenin vatandaşı yasal hakkını kullandığı dediği yol. Çocuğunuzu yurt dışında ise sokarsınız askerlik çağı gelince gelir 1 ay askerlik yapar sonra oravdaki işinden istifa eder burada çalık grubu benzeri birilerine damat ve müdür olur, aslan gibi de askerliğini yapmış olur. Tamamen yasal ve onurlu bir daranış bence.
 • Paylaş
1

Hakanm.haber5.com/haber/199588 bu da formülün uygulanisina dair örnek durum . Soranlara ne cevap vereceğinizi şaşırmayın. Örnek alın.

Göndermemek için ne gerekiyorsa yapardım.
 • Paylaş
Arkadaşlarım, göndermek zorunda değilsiniz, para ödemek zorunda da değilsiniz, vatandaşlıktan çıkarın, başka bir ülke vatandaşı yapın, bu ülkeyi de terk edin. Ne bir derdiniz kalır, ne de en küçük sıkıntınız.
Sizin çocuğunuz ölmesin, bizimkiler ölür, önemli değil.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

783 Görüntülenme13 Takipçi8 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Çocuğunuzu askere gönderir misiniz?