Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çocuk gelişiminde en önemli faktör anne midir baba mı?

Anne ve baba olmazsa olmazlardan en önemli faktördür.Anne ve babanın olmadığı durumlarda ne kadar fiziksel gelişimi yeterli düzeyde gelişsede psikolojik ve ruhsal durumlarda en büyük eksiklikler çocukta görünür.
  • Paylaş
Anne ve babanın kesinlikle eşit olduğunu düşünmekle beraber, bunu çocuğa da iyi bir şekilde aktarabilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Örnek olarak annenin hayır dediği bir şeye baba evet dememeli, ortak bir kararda buluşmaları gerekir. Bu yüzden öncelikle anne ve baba kendi aralarında sağlıklı bir iletişim kurmayı başarabilmelidir. Anne ve babanın olumlu ilişkisi çocuğun gelişimini de fazlasıyla olumlu etkileyecektir.
  • Paylaş
Anneninde babaninda ayni olcude onemli olduklarini dusunuyorum. Kendi hayatimda da bunu tecrube etmisimdir Anne veya babanin eksikligi veyahut ilgi eksikligi kisisel gelisimini olumsuz etkiliyor En guzeli anne ve babanin cocugu ile kaliteli zaman gecirmesi
  • Paylaş
En onemli faktör anne ve babanin olumlu iletisim icerisinde olmasi, birbirlerini desteklemeleri, saglikli bir butun olusturabilmeleri, birbirleriyle uyum icerisinde hareket edebilmeleri, birbirlerine yardimci olabilmelidir. Ikisinin ayni anda tutarli olmasi, kararli olmasi, sevgi dolu olmasi onemlidir. Anneyi mutlu gormek icin cabalayan bir baba, babayi mutlu gormek icin cabalayan bir anne ister istemez mutlu ve saglikli bir çocuk gorecektir etrafinda. . .
  • Paylaş
Olması gereken annedir ancak annenin pasifze edildiği ailelerde baba etkilidir.
  • Paylaş
Anne ve baba gelişimde önemli rol oynarlar fakat çocuk bebeklikten itibaren daha fazla zaman geçirdiği ve geçireceği kişi annesidir. Ataerkil bir toplum olarak baba; yapılan olumsuz şeyle şeylere sert tepki gösterir, babanın dediği olacaktır vs. gibi etkenler çocuğu babadan soğutur anneye yakınlaştırır. Baba genel olarak para olarak görüldüğü için o yüzden saygı gösterilir. Tam anlatamasamda çocuk gelişimde bana göre anne daha etkilidir.
  • Paylaş
Anne bence
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

147 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları