Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çocuk sahibi olmak ilişkiyi nasıl etkiler?

Aile İlişkileriÇocuk sahibi olmak evlilik içerisinde büyük bir zenginliktir ama her iki tarafın da buna birlikte karar vermesi çok önemlidir.

Çocuk dünyaya geldikten sonra çiftlerin üstüne, eş olmanın ötesinde anne baba olma sorumluluğu biniyor ve yükleri biraz daha artmış oluyor. Çocuk sahibi olmaya birlikte karar veren çiftlerin, bu dönemi de birlikte öğrenerek geçirdiğini söyleyebiliriz ki en sağlıklı olan budur.

Bizim toplumuzda çocuk sahibi olmak neslin devamı için, ailedeki birlikteliği ve bütünlüğü zenginleştirmek adına önem arz eder. Evliliği perçinlemek adına da çocuk sahibi olmak bir zorunluluk gibi algılanabilir. Ama çocuklar ev içerisinde evliliğin en güzel kısmıdır.

Çiftlerde çocuklar olduktan sonra aile kavramını kullanabiliyoruz. Çocuk olmadan önce aile kavramını kullanamıyoruz. Çift iki eş olarak tanımlanırken, çocukla beraber aile olma kavramını netleştiriyoruz, çocuklar o evliliğin güzel meyveleridir.

Her halükarda iki insanın çocuk sahibi olmaya birlikte karar vermesi önemlidir.
  • Paylaş
Çocuk, ilişkinin çiçeğidir.
  • Paylaş
İlişki diye bir şey kalmaz, sadece çocuk odaklı bir hayatın olur; aşk, tutku, romantizm o dakika biter, aynı canlıyı ölesiye seven iki arkadaş kalır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

759 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt