Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çocuklara kaç yaşından sonra cep telefonu alınmalıdır?

Bana kalsa hiçbir yavru kullanmasın derim ama yeni nesil teknolojiye çok meraklı biz geciktirmeye çalışsak bile zaman onları durduramıyor  7-8 yasında cocukların bile ellerinde cep telefonları hatta bebeklerin bile ellerine veriliyor aileler   hadi oğlum yada kızım  babaya merhaba de çok kızıyorum  onlar mutlu olsunlar diye düşünüyorlar belki ama farkında oldukları halde   odalarda bile cep telefonlarının yaydığı zararlı radrasyon:(( bunu bile bile lades demek oluyor sanırım  yok karne hediyesi diye  verildiğini çok görmüşüzdür  bana göre  yaşları büyümeden en fazla 15-16 sonra alırdım oda mecburiyetten çünkü zamana karşı koyamazdım sanırım.
  • Paylaş
2

Begüm, Şu zamanda hangi radyasyonlu ortamdan uzak tutabiliriz ki çocukları,mikrodalga evlerimizde,pc siz hayat yok sanki,cep tel.larıyla yatıp kalkıyoruz,dışarda baz alıcıları,avm'ler...Bende erken yaşlarda çocuklara cep tel. verilmesine karşıyım..Ama göreceğiz,bizim dediğimiz mi?Çocukların mı?Çevrenin mi?

Hale Acar, Çok doğru yazmışsınız.Maalesef teknolojiden kaçılmaz artık.

Belli bir yaşa gelince değil de, sorumlulukları artıp artık dışarıya açıldıklarında almak gerekir.
  • Paylaş
Orta son nede olsa mezunıyetler baslar herey baslar anlayıslı olmak lazm
  • Paylaş
Çocukların bence çok küçük yaştan itibaren cep telefonu olabilir. Çocuklar için geliştirilmiş üzerinde sadece anne ve babayı arama tuşları olan modeller kullanılabilir. Asıl amacın, acil ya da gerekli bir durumda anne / babaya ulaşmak olduğu farkındalığı verildiği sürece bence cep telefonu çocuk dışarıda oyun oynamaya başladığı yaş itibariyle alınabilir.
  • Paylaş
Alınmasa da olur ben şahsen kullanmıyorum
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2648 Görüntülenme12 Takipçi5 Yanıt