Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çocuklarda hayali arkadaş normal midir?

Sitede uzman kullanıcılar var umarım bu soruya cevap verirler. Duyduğum ve dinlediğim kadarı ile 3-5 yaşlarında hayali arkadaşları oluyor zaman zaman ve bu o oyun içinde normal görülüyor . 7 yaşından sonra hayali arkadaşın gerçekmiş gibi oluşması ise normal değilmiş ilerisi için ve çocuğun bunun hayali olduğunun farkına varmasının sağlanması lâzımmis.

Ya çocuğun gördüğü gerçekse :))
  • Paylaş
2

Nursel Akçay, aynenn :) gerçek olma olasılığı da vardır. ancak bize mantığımız olmaması gerektiği yönünde ısrarda bulunur. İşin o boyutunu askıya almamız gerektiği istenilir.

Hakan, Zaten bu mantik işini oldu bitti sevememiştim, bundanmis demek ki :-)

Erken çocukluk döneminde (3-4 yaş) genelde kız çocuklarında görülür.Bu çocuklar ortalama ya da üzerinde zihinsel kapasiteye sahiptir. Genelde yalnız ,tek başına büyüyen çocuklardır.Okula başladığın da yeni arkadaşlar edindiğinde bu hayali arkadaşta kaybolacaktır.Bu arkadaşı kendi yarattığı için ona kolayca hükmedebilir ve kendi suçunu ona atabilir.Hayal dünyasının gelişmesi açısından önemlidir.Ancak zamanı geldiğin de kaybolmassa sorun var demektir.Yardım alınması gerekir.Bunlar benim bildiklerim yanlışsa düzeltin lütfen.
  • Paylaş
Hayali arkadaş, okul çağından önce çocuklarda çok sık görülen bir durumdur. Sebebi yalnızlık, yaptığı bir şeyin suçunu hayali arkadaşa atma ya da ilgi çekme olabilir. Okula başladıktan sonra geçer ama geçmezse bir uzmandan yardım alınmalıdır.
  • Paylaş
Hayır hayal arkadaşı olan çocuklar ailesi tarafından ilgi görmemiş ve yalnız olan çocuklar içindir bende şu yaşıma kadar hiç olmadı
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

840 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt