Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çoğu erkek neden kendi niteliklerinin çok altında, kendilerine yaslanan bir kadınla birlikte olmayı tercih eder? Güçlü, akıllı bir kadını tehdit olarak mı görürler?

Bence bu kadınların istekleriyle ilgili bir şey. Kadın kendisinden güçlü, sığınabileceği erkek arar. Eğer kadın erkek kadar güçlüyse, daha güçlü bir erkek arar. Zaten seçimi yapan her ne kadar erkekler kendileri olduğunu düşünseler de kadındır.
  • Paylaş
Bir kadın yada bir erkek mental olarak güçlü insan arar ... Hayata karşı duruş ve güç olarak alınan yada öğretilenlerin çarpıklığı nedeni ile kavram kargaşası yanlış seçimleri doğurmakta. Güç kodlaması para olan , yahut erkeğin büyük olması gerektiği, sert olması gerektiği, ağlamaması gerektiği kodlamaları ile kadınlar seçimlerini yaptıklarında aradıklarını bulamadıkları insanlarla oldukları bellidir. Sert adamla olup ilgi beklemek seni seviyorum demediler vsvs yahut para olarak güçlü birini bulup başka şeylerde yoksunluklarından şikayet ederler dengede herşey den olması muhakkaktır...

Öncelikle hayatın insan ruhunu alıp evirip çevirip 10000 şekle sokacağı muhakkaktır olay bu sorunlar kaşısın da da tekrar devam edecek gücü bulmak ve olabildiğince bu dönemleri kısaltıp atlatıp devam etme mental gücünü barındırması kendi için devam ediyor olması birey olması yeterlidir. .


kimi zaman hayranlığı yakalamak için erkeklerin daha tırnak içinde yetersiz küçük yahut tecrübesiz kadınları seçmeleri de hep rastlanan ve öğretilen şeylerdir ancak aslında yan yana yürüyebileceği insanı bulmak ister insan sırtlandığı yahut başta onun için hayran olandan sonra nefretle bahsetmeyip yük olarak görmemesi için. Bu söylediğim sırtlanmalar hayatta zor dönemlerde yapılan paslaşmalar dengelemeler destek olmalar değil; sadece tek tarafın etken yada edilgen kalmak zorunda kaldığı vw yürümek zorunda kalan ilişkiler içindir
  • Paylaş
Burada bence kronolojik sıra ile kadının bulunduğu toplumdaki yeri ve toplumun kadına yüklemiş olduğu görevlerinden bahsetmek lazım önce. Türk toplumunda da dış dünyaya paralel olarak bir değişim içindeyiz ki kadınlar artık Nazım'ın ''KADINLARIMIZ'' şiirindeki o dönem için kadına yaptığı betimlemeler bugün şekil ve üslup olarak tenkit edilmektedir. Global çerçeveden bakar isek 18. yy sonları ile birlikte sanayileşmenin yan getirisi olan hizmet sektörünün gelişmesi ile bu güne kadar ev işleri diye tarif edilen ev-temizlik-yemek-çocuk gibi işlerden eve hapsolmuş kadın şehire, okula, iş hayatına girebilmektedir (aslında burada kadının emek gücünün mutfaktan fabrikaya kaydırılması da denebilir). Bir çok konuda erkekler ile rekabet eder konuma erişmişlerdir. Şu an içinse genlerine işlemiş olan kadın-erkek ilişkisinde kadını hep geride gören erkek sosyal beceriler gelişmiş, ekonomik özerkliğini kazanmış kadından korkmaktadır. Kadın artık eski kadın değildir, dayağa-tacize ve hakarete boyun eğmeyen ve hakkını arayan bir kadın vardır. Kadın artık ''güçlü kadın''dır ve toplumda varlığını ispat etmişlerdir. Bugün kadın erkek ilişkisinde mutlak hakim olmak isteyen erkekler kadından gelebilecek bu tarz karşı hareketlerden korunmanın en garantili yolunu belki sosyal statü, eğitim v.s gibi konularda kendi eşiğine yakın kadın olmayan kadınları seçmektedirler.

Belki sorunun oluşmasını sağlayan gözlemlerin oluşmasında kadının toplumdaki yeni modelini kavrayamayan, özümseyemeyen veya eski durumu içselleştirmiş kadınların da etkisi mutlaka vardır.
  • Paylaş
1

Selahaddin Öztürk, Çalışmalar kadınların entelektüel olarak hayran olabilecekleri erkekleri cezp etme eğiliminde olduklarını gösterdi. Erkekler, diğer bir tarafta, daha akıllı kadınlardan çekinme eğilimindedirler. Bu erkeklerin genel olarak zekalarının süper olduğu anlamında değildir, fakat erkekler ‘aşağıda olanlarla evlenme’ kadınlar ‘üstün olanlarla evlenme’ eğilimindedirler.

Erkekler her zaman birlikte oldukları kadınlardan her alanda biraz daha önde ya da ileri olmayı isterler sonuçta toplum baskısı diye bir şey ata erkil olmak ister,bugüne kadar büyüdüğü bu toplum ve cevresi ona,bunu gösterir.yoksa kadının bir tehdik olmasıyla pek de bir alakası yoktur,tehlike olarak görürse zaten yanına bile yaklaşmaz
  • Paylaş
Evet genelde bu tarz kadınların, nazı kaprisi derdi tasası olmadığı için ; beklenti dereceleri hep yüksek olmadığı için, akşam mutlaka evini toplayıp seni bekleyeceği için tercih sebebidir. Akıllı ya da zeki kadını örneğin ben isterdim açıkçası. Ama erkeklerin geneli istemez.
  • Paylaş
Kadınlarımız hemen havaya girip ben bunun ne kahrını çekicem be dediği için önlemi baştan alıyoruz yoksa bu güçlü kadın olmak değildir haysiyetsizliktir
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1123 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt