Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çoğu insandaki mutsuzluğun nedeninin geçmişe ve geleceğe fazla kafa yorarak, şimdiki anı unutmaları olduğuna katılıyor musunuz?

korkular, beklentiler, pismanliklar, kizginliklar, endiseler... oysa ki yelkenimizi acip kendimizi ruzgara biraksak ne kadar kolay olacak hersey.Düzenle
Evet katılıyorum.Başka bir sebebi daha var.Herkes mutlu olmak istediğini söyler ama aslında buna gerçekten hazır olan kişinin sayısı çok azdır.İnsanlar mutsuzluklarına bağlanmışlar ve mutluluğu getiren bir şans kapılarını çaldığında bunu istemiyorlar.Mutsuzluklarına o kadar alışmışlar ki onu bırakmak istemiyor ve sıkıca tutunuyorlar.Çektikleri sorunların dünyanın en büyük acısı olduğuna inanıyorlar ve hatta diğer insanlarla bu konuda yarışıyorlar.Gerçekten ilginç...
  • Paylaş

Katılmakla beraber bir ekleme yapmak istiyorum. İnsanların mutsuz olmalarının başta gelen sebepleri arasında hayata dair beklentilerinin yüksek tutulmasının da etkisi olduğunu düşünüyorum ve bizzat tecrübe ettim.

İnsanoğlu maalesef ki nankör bir yaradılışa sahip, şükretmesini pek bilmeyen ve hep daha fazlasını isteyen bir hal içerisinde. Her zaman bir üstünü hayal edip ve elindekini eskitme peşinde oldukça mutlu olması pek gerçekçi değil. Ne olduğumuzu ve neler başarabileceğimizi bilip hayattan beklentileri ona göre tutalım ki sonrasında ulaşamadığımız hayaller bizi üzmesin. (Tamamen şahsi görüşüm)

  • Paylaş