Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çoğunluğun inanmadığı bir olguya karşı inancınız var mıdır (spiritüel varlıklar vs.)?

Pratikte ışığı göremeyiz (çok hızlıdır) ancak nesnelerden yansıyan ve gözümüze direkt olarak gelen renk spektrumu ile dünyayı görürüz. Yani alt sınır olarak saniyede 24 kareyi algılayan gözümüz için saniyenin 1/24 süresi içerisindeki yüksek hızlarda hareket eden nesneler varsa da göremiyor oluruz (ışık da böyledir). Işık hızı kadar yükseklere çıkmayalım ve gözün görme açısını hesaba katalım.

Parapsikoloji
Kaynak: kameraarkasi.org/objektifler/insangozu/...

Yani 178 derecelik yatay açıda önümüzdeki örneğin 100 metrelik bir alanı kapsayarak ilerlediğimizi düşünelim. Gördüğümüz açıyı (bu örnekte 100 metre olsun mesela) 1/24 saniyelik bir süreden daha hızlı alabilen hiç bir canlıyı, yaratığı, vs. göremeyiz zaten. Yani; belki de şu anda saniyenin 1/24'ünden çok hızlı hareket eden bir şeyler ile birlikte yaşıyoruz (86.400 km/saat hız ediyor yanlış hesaplamadıysam). Gözü geçelim, fotoğraf makineleri 1/2000, 1/40000 gibi değerlerde hatta daha fazlasında çekimler yapabiliyor ve fotoğraflarda da bu hızlarda yakalanan karelerde bir cisim, yaratık henüz ben görmedim, duymadım ama bu yeni değerler de çıtayı sadece bir üste çıkarır. Belki bir gün teknoloji bu hızları yeterince yüksek değerlere çıkarırsa aslında varolan ama bizim şu an göremediğimiz ve yıllardır birlikte yaşadığımız varlıkları da görmeye başlarız :) :P.

NOT: Gözün optik benzetimi ile ilgili güzel bir karşılaştırma da blog.fotografium.com/insan-gozu-optik-d... linkinde. İnceleyebilirsiniz.
  • Paylaş
Çoğunun inandığı şeye inanma değil genel kabuldür bence. İnanmak çoğu zaman kimsenin inanmadığı veya çok az kişinin inandığı durumlarda mümkün olan bir durumdur. Biz çoğunlukla genel kabul'ü inanma olarak tanımlıyoruz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

733 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt