Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok çabuk gaza gelip kendimle ilgili kararlar alıyorum, kilo vereceğim, fit bir vücudum olacak, diyet yapacağım vs. ama kararımın arkasında duramıyorum, hemen vazgeçiyorum. Kararlılığımı nasıl arttırabilirim?

Sadece bahsettiğim konularda değil, başarı, arkadaşlık ilişkileri vs. hepsinde kararlarımı uygulayamıyorum.Düzenle
Genel olarak motivasyon eksikliği yaşadığınızı görüyorum. Bir şeyi yeterince istediğinizde gözünüz başka bir şey görmez genelde. Ama özellikle kilo vermek büyük disiplin ve fedakarlık ister. Benim önerim bunu yeterince isteyip istemediğinize karar verdikten sonra fit insanların vücutlarını incelemeniz. Özellikle instagram sağ olsun bu konuda insanı çok güzel gaza getiriyor. :) Bu güzel görünmekten de fazlası aslında bunun farkına varınca hemen harekete geçmek istiyorsunuz. Sağlıklı olmak ve her an kendinizi hafif hissetmek çok güzel bir his. Diyette de ilk 1 hafta sizi zorlar sonra zaten mideniz küçüldükçe hep hafif yemek isteyeceksiniz ve eskiden yediğiniz şeyleri yiyemeyeceksiniz bile. Damak tadınıza uygun diyet yemek tariflerine bakarsanız bu süreç daha da kolaylaşır. Örneğin ben karnabaharı blenderdan geçirip kaynatıyorum ve kıvamı pizza hamuru şeklinde oluyor, tadı da yok oluyor yoksa ben de hiç sevmem karnabahar tadını. Daha sonra üzerine light ürünler kullanarak pizza yapıyorum. Çok da güzel oluyor. Diyet yemekler korkulduğu kadar kötü değil araştırırsanız çok güzel tarifler bulacağınıza eminim. Sonuç olarak egzersizler ve diyet yemekler bütün hayatınızı kaplıyor.
  • Paylaş
David Burns'ün İyi Hissetmek adlı kitabı okumanızı öneririm. Kitapda bu sıkıntılarınızla ilgili pratik uygulamalar bulabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

198 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt