Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok dilli sitelerde SEO yönetimi nasıl oluyor? Mesela Rusça sayfalar ile Türkçe sayfalar arama motorlarında aynı yere mi kaydolur?

İnploid Türkçe ağırlıklı olmasına rağmen ingilizce dil seçeneğide var. Peki İngilizce dil seçeneği seçtiğimizdeki tüm sayfaları google'dan nasıl buluruz ? Türkçe ile İngilizce sayfalar arama motoruna ayrı mı aynı mı kaydoluyor ? Nasıl ?Düzenle
Google da aramak istediğiniz kelime için arama yaptınız diyelim. Çıkan sonuçların üst tarafında dil seçimi ve aranmak istenilen bölge yani sizin konumunuza yakın bölgeler üst sıralarda olur. Dil için ise otomatik olarak herhangi bir dil seçilidir.
  • Paylaş
5

Cemal Tekin, Öyle de şimdi sanırım bu sitede ingilizce içerik yok ama aşağıdaki dil sekmesini tıklıyorum ingilizce olanı yine bizim yazılarr çıkıyor. Türkçe sorular ve cevaplar çıkıyor. Sadece taslak değişiyor. Taslağın Türkçesini anlamayn birisi soruları nasıl anlayacak. Yani bunun bir çözümü yok mu ? :)

Serkan Kiose, Selamlar, bu işlemden sonra sayfayı 1 kez refresh edip denerseniz sadece ingilizce içerik gelecektir. Ancak bu konuda bizim hala bazı eksiklerimiz var haklısınız. İngilizce geçişi için bir yöntem düşündük anak faaliyette değil henüz.

Cemal Tekin, Anladım. Kolay gelsin daha da çok dil düşünürseniz nasıl bir yöntem izlersiniz. Mesela uzun cümleleri çinceye çevirmek uzman kişiler ister heralde. Sanırım öyle bir şey yapmak isterseniz ücretli tercümana çevittirip o şekil eklersiniz :) öyle mi ?

Cemal Tekin@serkan bey, İngilizce kısmına aldım defalarca sayfayı yineledim ama ingilizce sorular çıkmadı sadece taslak değişti.

Serkan Kiose, hm.. Bunu inceleyeceğiz o halde.. Dil seçeneklerinde taslağın dil değiştirmesi kolay olan kısım, önemli olan içerik kısmındaki durum. Biz kullanıcının bildiği tüm dilleri girip hangi dilde istiyorsa o dilde yanıt vermesi gibi bir ihtimal üzerinde duruyoruz ancak her dili hemen destekleyemeyeceğiz kısa vadede. İngilizce ve Türkçe bir başlangıç olacaktır.

Çok dilli sitelerde seo o dili destekleyen arama motorlarında yapılabilir. Örneğin sitenin Almanca bölümü için google.de üzerine kayıt yapılmalı ve seo çalışmaları buradaki arama sonuçları üzerinden takip edilmelidir. Eğer siteniz wordpress ise uluslararası seo için aşağıdaki eklentiyi kullanmanızı öneririm seohocasi.com/wordpress-transposh
  • Paylaş
Google bulun için dil seçeneğini kullanıyor. Dil farkı mutlaka var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

519 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt