Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok fazla heyecanlanıyorum. En ufak bir şeyde heyecan yapıyorum, mesela otobüsten inerken, telefonda birisiyle konuşmak isterken, bir yere gideceğim zaman bazen de sebepsizce heyecanlanıyorum, bunun sebebi nedir acaba?

Anksiyete bozukluğunuz var. Sürekli kötü bir şeyler olacakmış hissi oluşturur. Tedavi edilmezse psikonevroz tipi akıl hastalığına dönüşür. Nedeni çocukluğunuzun aşırı sıkıntılı ve korku içinde geçmiş olması. Aileniz kendi dert ve korkularını size fazla aktarmış ya da hissettirmiş.
  • Paylaş
Sanırım neyi ne kadar önemseyeceğini bilmiyorsun. Bu tür şeyleri fazlaca düşünüp beyninde yumak haline getirme. Bi nefes al derince.sadece mantıklı düşün , düşündükçe kendini kontrol etmeyi öğreneceksin. Düşünmeden oluşan bu tür olumsuz durumlar ortadan kalkacaktır.beynini kullanarak hayatını geçirmenin tadını çıkar. Bu tür ince , küçük detaylara takılma
  • Paylaş
En kötü senaryoya göre sosyal kaygı (fobi) rahatsızlığınız olabilir. Tabi ki önceliğiniz bir uzmanından yardım almak.
  • Paylaş
Yaşıyorsun. Yaşamak heyecan duymaktır. Mehmet Pişkin gibi, hiçbir şeye heyecan duymayıp intihar da edebilirdin.

Sana çok sevdiğim bi filmden alıntı yapmalıyım:

Güzelleş be oğlum!
Şimdilik ölümüne kadar hayattasın!


:)
  • Paylaş
Öz guven eksikliginden kaynakliyor... Bu durumu atlatman zaman alabilir... Kozmopolit ortamlara girmeye çalış bu depresif vaziyetini yeneceğine inaniyorum... Basarilar. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1308 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları