Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok sık ve huzursuzluk veren rüyaların sebepleri nelerdir?

Bir gecede en az 5-6 girif ve basit bi' olay olsa bile ağlatan ve canımı yakan rüyalar görüp, her birinden sonra uyanıp yaklaşık 30-45 dk. uyuyamıyorum. Uyandığımda en az hiç uyumamış kadar yorgun oluyorum zihnen.Düzenle
Geştalt bakış açısına göre rüyalar, bize o dönemki ihtiyaçlarımızı, tarzlarımızı, yapmamız ya da yapmamamız gerekenleri, kişiliğimizin farkında olmadığımız boyutlarını fark etmemiz için sinyaller veren yaşantılardır. Huzursuzluk veren rüyaları genellikle hatırlamayız. Eğer hatırlıyorsak ve çok sık kendini tekrar ediyorsa, muhakkak o dönem için farkında olmamız gereken fakat fark edemediğimiz önemli bir şey olduğunu anlarız. En sık tekrar eden rüyalar en acil ele alınması gereken rüyalardır. Bu tür rüyalar terapide çalışılarak fark edilmeyen ihtiyaçlar fark edilebilir ve uygun yollarla karşılanabilir.
  • Paylaş
Travmatik bozukluklar, kaygı ve stres bozuklukları gibi problemler ve çok daha çeşitleri buna neden olabilir. Kesin bir tanıyı size ancak bir uzman koyabilir. Bunun için size bir uzman yardımına başvurmanızı öneririm.
  • Paylaş
Rüyalar bilinçaltının oyunudur. Bizi huzursuz eden sıkıntı veren durumlarda bilinç altımız bize rüyalar ile yardım çağrısı yapar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1475 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt