Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cola örneğinde olduğu gibi, insanın hiç ihtiyacı olmayan bir ürünü en çok ihtiyaç duyduğu ürün haline nasıl getirebiliriz?

Tüketicinin ürünle bir bağ kurmasını sağlayarak, Cola örneğinden bu bu cola'yı içtiğinden bundan aldığın haz ve zevk'tir. Aynı zamanda insanları iyi hissettiren ürünler bir tüketicinin en çok ihtiyaç duyduğu ürün haline gelebilir.
  • Paylaş
Redbull (şeker, kafein, su) örneğinde olduğu gibi zaten olan bir ürünü (Cola (şeker, kafein, su)) modifiye edip, daha küçük paketlerde, sağlam reklam kampanyalarıyla çok daha yüksek fiyatlara satmak etkili oluyor.
  • Paylaş
1

Moon Star, Tıpkı sigara gibi şekerde bağımlılık yapar. Sadece bunu daha masum görürüz. Sigara, ekmek, asitli içecek, şekerli içecek alışkanlığıni bırakmış biri olarak. Şeker tüketimimi henuz dengeleyemedim. Yani pazarlamanin etkisi tartışılmaz fakat urun dogru secilmeli. Orn; Su anda en sevdigim icecek salgam ama bir ay icmeyebiliyorum. Daha komigi cay tiryakisi oldugumu saniyordum. Her gun 1 demlik sekerli cay icen ben haftada 2 demligi yeterli buluyorum. Cunku seker yok!

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

489 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları