Bilmek istediğin her şeye ulaş

Couchsurfing hakkında bilgisi veya deneyimi olan var mı?

İyi ki CS var diyebilirim. İstanbul'da yaşarken bir çok kişiyi misafir ettim. Dünyanın çok farklı yerlerinden arkadaşlar ediniyorsunuz. Bakü'de yaşarken çok yararını gördüm. Orada kalacak evim vardı ama şehri tanımak ve arkadaş çevresi edinip aktiviteleri takip edebilmek adına çok yararlı. Yaşadığınız yeri grup olarak ekleyin ve aktiviteleri takip edin. Mutlaka biri ilginizi çekiyor.

Ben şu an çok misafir edemiyorum ama 'language exchange' için kullanıyorum. Atıyorum birine Türkçe öğretiyorum, o da bana İtalyanca vs.

Bu arada yorumunuzda haklısınız. Merkezi yerde oturanlar daha çok tercih ediliyor ama size dönüş yapmamalarının sebebi referanslarınızın az olması olabilir.

  • Paylaş
1

Hakan, Çok güzelmiş gerçekten. Bu siteyi ilk fırsatta deneyeceğim , misafir evimde agirlayamam ama , şehirde ve ulaşımda belki bilgiye ihtiyacı olanlar olacaktır. Ve dahi dil konusunda da çok sevecegim sanırım, diğer dilleri halk gibi konuşarak öğrenmek çok eğlenceli bir şey. Bilgiler için teşekkürler.

Benim deneme fırsatım olmadı ama tanıdığım ve deneyen arkadaşlarım var. Öncelikle bu işin en babalarından olan couchsurfing.org/ (yatırım aldı bu arada geçen sene :) ) sitesine üye oluyorsunuz. Tabi burada daha önceden couchsurfing yapmış birinin sizi refere etmesi daha faydalı oluyor.

Sonra evinizdeki boş yatağın fotosu ile birlikte nelerin sizi rahatsız ettiğini, nelerin etmediğini (sigara, vs.) yazarak, sizin için evinizin müsait olduğu tarihlerini yazıyorsunuz. Uygun tarihlerde şehrinize gelen couchsurfing üyesi sizin yatağınızı ve evinizi kullanıyor. Burada karşılıklı olarka birbirinizi oylama ve yeniden refere etme şansınız hep var ve sistemde bu özellik çok sık kullanılıyor.

Sadece yatağınızı paylaşmak değil gelen kişilere buluşup rehberlik, vs. hizmeti de verebiliyorsunuz. Her şehirde düzenli toplantıları da oluyor aynı zamanda ara ara ve onlara da katılabilirsiniz.

Bir blogdan aldığım şu yazı: lonelyplanet.com%2ftravelblogs%2f922%2f7...'>lonelyplanet.com/travelblogs/922/76103/couchsurfing+in+ıstanbul+and+turkey?destıd=360887

Ve eski ama ilgili bir haber: vadiefe.com/couchsurfing-1-seneligine-istanbulda-kamp-kuruyor/
  • Paylaş
2

Yener , ben zaten sisteme üyeyim ama kimse cevap vermedi italyaya gidecektim olmadı:) bana gelen de olmadı heralde bayrampaşada olduğum için:) peki istanbulda toplantıları oluyor mu ?

Serkan Köse, istanbul'da ozellikle yaz aylarında kitap okuma gününden tut boğaz'da tekneturuna kadar oluyor... sitede istanbul uyeleri ile ilgili bir duyuru/forum bolumu vardı ama simdi site degismis biraz...

@yafigenya nın yazısına :Çok güzelmiş gerçekten. Bu siteyi ilk fırsatta deneyeceğim , misafir evimde agirlayamam ama , şehirde ve ulaşımda belki bilgiye ihtiyacı olanlar olacaktır. Ve dahi dil konusunda da çok sevecegim sanırım, diğer dilleri halk gibi konuşarak öğrenmek çok eğlenceli bir şey. Bilgiler için teşekkürler.


demiştim


aynı gün siteye üye oldum ve bugün sitenin gönderdiği mail üzerinden gelen bazı haberler için siteye gidince bakın virüs tarama programım ne buldu site de.


Infection Details

URL:cdn.mxpnl.com/libs/mixpanel-2.1.min.jsprocess:c:\Documents and Settings\***\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exeInfection:URL:Mal

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

724 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları