Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tacize uğrayan kadınların karşıdakini tahrik eden kıyafetler giydiklerinden dolayı bunu suç olarak belirtemeyeceklerini yasalaştırıyolar. Yakında isteyenin istediğini giyemediği bir sisteme sahip olabiliriz. Bunun farkında olan var mı? Ne düşünüyorsunuz?

İnsanların cinsel sapkınlıklarını kadının giyim ve kuşamına bağlamak hangi bağnaz ve beyinsiz bi kafa yapısının üzürnüyse onu burdan kutluyorum.......
 • Paylaş
Bu tür durumlarda maalesef hemen kadın suçlanır!!
Taciz edenlere ''erkek'' diyemeyeceğim çünkü adam gibi adamlarla bu türü ayırmak gerek diye düşünüyorum. İlkel benlikte (id) kalmış, dürtüleriyle varolmaya çalışan mahluku temize çıkarmak için suçu kadınların kıyafetinde aramak cahilliğin daniskasıdır.
Atalarımız ne güzel demiş iğneyi kendine, çuvaldızını başkasına batır yada kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma. Erkek olarak biraz empati kurarsanız tacizin veya tecavüzün ne kadar insanlık dışı iğrenç birşey olduğunu daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum. Tacizin kadının ruhunda kapanmaz yaralar açtığı konusundan ise hiç bahsetmeyeceğim:(
 • Paylaş
Peki bir adam, tesettürlü bir kadından tahrik oluyorsa? Bir çoğunuz internette, kahvede, iş yerlerinde görmüşsünüzdür. Kadının kapalı olması da artık cinsel fantezi konusu, hatta tesettür temalı arkadaşlık, partner ve evlendirme siteleri dahi var. Böyle durumlarda da suç sayılmaktan çıkacak mı taciz. Taciz başlı başına bir suçtur. Kıyafet hiçbir şekilde suçu hafifletmez, aksi halde Hindistan'da olduğu gibi toplu tecavüz vakaları ile karşılaşılıyor. Kadının kutsallığı elbisesinde değil kadın olmasındadır .
 • Paylaş
bu konuyu biraz derin düşünmek gerekiyor..şunu bile düşünürseniz belki bir nebze açıklayıcı olur..tacize uğrayan ve uğramayan arasındaki giyim-kuşam-makyaj farkı sanırım çok belirleyici olur ( ki Taciz insanlık suçudur sapıklıktır ve en kötü insanlık suçudur ve yapanın insanlığında haysiyet ve şerefinde sorun vardır eksiklik vardır)ondandır ki kadınların giyim kuşam ve süslerine daha dikkat etmeleri gerekiyor...hem neden açık seçik giyiniyorlarki varmı bir mantığı????
 • Paylaş
2

Mervey, insanın giyimiyle karşıda ki hayvanın seni gelip taciz etmesi arasında nasıl bir bağ kurarlar . bu lanetlenmesı gereken bırsey . iyrenç ötesi bişey . tecavuze uğramıs mınnacık bır cocugun o an ustunde neler oldugunuda tutanaga yazıcaklar bunda bır mantık unsuru bulur musun ??

A.Vahap Binbir, düşünce olarak tamam giyimle alakalı birşey değil ama edepsizde giyinmekde hoş değil nefis denen birşey var. kontrolü kolay olsa zaten kimse kötü bişey yapmaz hakim olur kendine..tacizciyi savunmak değil amaç aşırı çıplaklık fazla etkilemez ama vucut hatları aşırı derecede belli olan tam vucuda yapışmış giysiler bence daha tehlikeli.....

Prof.kisveli bi adam zikretti bunu dün.Savunabilen kimse yok adamı.Eğer bu yasalaşıyorsa bunu daha çok alanda ifade etmek gerekir.Lütfen hangi tasarıda geçtiğini paylaşırmısınız.
 • Paylaş
"Bunu" dediğin ne? Çıplak gezmek isteyen olursa ona da müsade etmeli mi? Bir insanın başka bir insanı tahrik etmesi de suç değil mi?
 • Paylaş
2

Ne Mutlu Türküm Diyene, çıplak gezmekle ne alaka? konu bu değil ayrıca ortada kimse çıplak dolaşmıyor saçma söylemlerde bulunmayalım lütfen. o zaman tahrik olunmasın diye bütün kadınlar peçe giysin. eğer kişi sorunluysa hastaysa bunun kıyafetle ilgisi yoktur. tecavüz edilen insanların hepsi tahrik edici mi dolaşıyor?

Ayni Al, Çıplak da gezmesin, burkaya da girmesin. Arayı bulun artık.

Bu tür yasalarda amaç ülkede kadınları baskı altında tutmak, bir kalıbın içine sokmaktır. Bir devlette kadının gücü yoksa o devleti istediğiniz gibi yönetirsiniz. Atatürk'ün bu ülkede söz sahibi olmasını istediği ve yaptığı kadınlarımızın biraz uyanık olması lazım. Bu kanunlarla bu olaylar aa zall mazz. Aksine ne kadar çok baskı altına alırsan kadınları, bi okadar kötü olaylara maruz kalırlar ve seslerini çıkaramazlar.
 • Paylaş
ilginç
 • Paylaş
bu kıyafetlerin karşıdakini tahrik edecek kıyafet olduguna kim karar verecek peki. bununla iligili katalog mu yayınlayacaklarmış
 • Paylaş
Tehlikeninfarkındayız.
 • Paylaş
Bence bunlara dua et yakında padişahlık gelirse ne olacak...
Düşünsene padişah seni görüyor benimsin diyor o zaman ne yapsın bayanlar bu daha kötü gibi sanki..
Bunlar bir kenerada Merve gerçekten bizi yönetenlerin bu kafasıyla işiniz biraz zor ama yinede umuyorum ki erkekler uçkurunun değilde artık bayanların ne kadar önemli olduklarını anlarlar ve sizlere hakettiğiniz gibi değerli bir varlık olarak davranırlar.
 • Paylaş
1

Mervey, umarım herkez hak ettıgını bulur . ve bızı bu hale getırenlerı buraya getırenler bıgun kafalarını vurur

Ben merak ediyorum; kime göre tahrik edici? Kadının kıyafetinin tahrik edici olup olmadığını anlamak için, bir kurul oluşturulup ereksiyon olup olmadıklarına mı bakılacak? Kimine göre kara çarşaf tahrik ediciyken, kimine göre ayakkabı olursa ne olacak?
 • Paylaş
Sadece Atatürk ilke ve inkılaplarına gore hareket etsek şu anda bu kadar kötü duruma gelmiş olmazdık. Çözüm var mıdır bilmem ama içler acısı bir hal
 • Paylaş
Ahlak kavramından uzaklaşmış ve de teşhir güdüleri bulunan bayanlar ne yazık ki tacize uğrarlar. Aşırı mini kıyafetler vb. taciz riskini arttıran şeylerdir. Taciz her ne şekilde ve her ne niyetle olursa olsun iğrençliğin ta kendisidir ancak hiçbir kadının ya da erkeğin karşısındaki herhangi bir insanı herhangi bir şekilde tahrik etmeye hakkı yoktur. Şu gün her erkek daracık aşırı mini bir elbisenin içinde bir kadın görürse tahrik olur. Bunu ereksiyon olarak algılamayınız, içgüdüleri gereği dikkati o yöne çekilir. Ve şahsen ben bu şekilde etrafımda herhangi bir bayan olduğunda aşırı derecede rahatsız olmaktayım, çünkü bu benim dikkatimi dağıtıyor. 

Ayrıca kadın yani dişi yaradılışı dikkat çekici, etkileyici ve de simetriktir. Hani kadın vücudu, kokusu ve her şeyiyle doğada dahi her zaman dikkat çekici ve uğruna savaşılandır. Fakat kadınların kaçırdıkları bir nokta var ki o da erkekleri tahrik etmeye hakları olmadığıdır. Erkeklerin de kaçırdığı bir nokta vardır; tasviri ve bahsini ettiğim giyime sahip bir kadın gördüğünde ağzının suyu akarak "hayvanlaşmamalı" insan olduğunu bilip bundan rahatsızlık duymasıdır. Bu konuyu bu şekilde ele aldığımızda iki cins için de ortak paydanın var olduğu net  bir biçimde görülüyor. Birbirimize insan olarak saygımızı yitirmediğimiz sürece bir sorun çıkmayacaktır. Sayın "sueno" kime göre tahrik edici demiş: Ben bunu normal bir erkeğe göre olarak cevaplandırıyorum. Dediğim gibi, doğada bile kadın saf olarak sadece kadın olarak etkileyici ve tahrik edicidir. Ancak kadının bunu saklaması gerekir. Neden saklaması gerekiyor derseniz eğer gerçekten söyleyecek söz bulamayacağım. 

Şu da var: İlk önce bu hayatında kadın görmemiş yaratıkların gebertilmesi, ahlak bilmeyen hayvanların, kendinde her türlü hakkı bulan şahsiyetsizlerin yok edilmesi gerekiyor. Ondan sonra bir kadının nasıl giyinmesi gerektiğini, bir erkeğin nasıl tahrik olup olamayacağını tartışabiliriz. Ancak içimizde ojeden, tırnaktan boktan püsürden tahrik olan sapıklar varken giyimden bahsedemeyiz. Ki zaten tacizlerin de, tecavüzlerin de çoğunu bu hayvan bile diyemediğim yaratıklar gerçekleştiriyor. 
 • Paylaş
1

Ayni Al, Sadece "bayan" yerine kadın dediğin için bile seni takdir ederim. Fakat yetmez, erkeğe erkek diyorsak kadına dişi demeliyiz.

"Erkekler"le "bayanlar" arasında çok fark var. Erkek ayı, erkek porsuk, erkek şempanze olabilir ama bayan ayı (çizgi filmler hariç), bayan porsuk, bayan şempanze olamaz. Bence erkeklerin hepsi hadım edilmeli. Sadece "bayanlardan" oluşan bir toplum kurulmalı. Çünkü erkekler hayvan. Ben de erkeğim, bayanlar karşısında çok eziliyorum; bayanların hepsi insan... sadece üzülüyorum.
 • Paylaş
2

Ayni Al, Talihsiz bir yorum olmuş. Hiç şık olmadı.

Ayni Al, ... diye düşünüyorum.

kim neyi yasalaştırıyor, böyle üstü kapalı soruları objektif bulmuyorum. Açıkça eleştirdiğiniz kanuni düzenleme taslağını göstermeniz gerekir ki, sizin anladığınız gibi bir şey var mı yahut yok mu bunu bizler de değerlendirelim.

 • Paylaş
1

Adnan Özkan, Enes bey, medyaya yansıyan ve yansımayan bir çok dava gördük. Ne yazık ki bu bahane ile salıverilen ya da hatrı sayılır indirim alan bir çok sapık oldu. Küçük çocukların kemik yaşı büyük dendi, tahrik etti dendi. Aynı anda bir çok erkeğin saldırısına uğrayan kadınlar giyimleriyle erkekleri tahrik etti dendi. Bu örnekleri siz benden daha iyi biliyor olmalısınız. Çok üzücü çok acı verici durumlar. Biz medeni ülkeyiz diyorsak böyle orman kanunlarına karşı durmalıyız, eleştirmeliyiz.

Tez vakitte insanların yüreğindeki,beynindeki pisliklerin temizlenmesi gerek..!!Her şey "zihniyet meselesi"...!!! Görmek isteyen insan;kara çarşafın altını bile görür!!!
 • Paylaş
Yakında devlet eliyle tecavüz timleri kurulursa hiç şaşırmam. Sırf kadınlar mecbur kalsınlar diye taciz ve tecavüz destekleniyor.
 • Paylaş
Böyle birşey kesinlikle kabul edilemez. Bunun giyim kuşamla ne alakası var? Demokrasiye sahip bir ülkede yaşıyorsak (ki öyle görünüyor ama değil) bunun söz konusu olması bile insanların cahilliğini konuşturmasıdır. Gittikçe ortadoğuya benzetmeye çalışıyolar, ki Türkiye insanının yarısından fazlasının cahil olduğunu düşünürsek istediklerini ulaşacaklar.
 • Paylaş
bilir kişi tayin edecekler ne kadar açmışlar diye
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3908 Görüntülenme25 Takipçi20 Yanıt