Bilmek istediğin her şeye ulaş

Daha mimarlığa başlamamış dil eğitimi alan bir kişi olsaydınız mimarlık için ne hazırlık yapardınız? Ya da bir hazırlık yapmak gerekir mi?

Hazır mimarlığa başlamamışken birçok farklı mekanları ziyaret edip beğendiğiniz şeyleri fotoğraflayın ... çok ta üzerinde düşünmeden sizi etkileyen binalar ve iç mekanları ... hazır beyin safken ... sonra bunları arşive atın sonra bakmak üzere ... tabi fotoğraflar üzerine notlar alabilirseniz ne ala ... sonra bir sene bir mimarlık eğitimi alın, öğrendiğiniz her şeyi bir sindirin ... ilk sene eğitimini tamamlamış bir öğrenci olarak ilk yaz tatilinde o fotoğrafları bir gözden geçirin ... bakalım neler göreceksiniz.
şu an bazı zamanlarda mimar olmadan dışarıya bakabilmeyi isterdim... nasıl görürdüm acaba diye düşünüyorum. bunu deneyimleme şansı varken yapmak gerek.
mimar olduğunuzda bu bahsettiğim çalışmayı yapmış olmanın çok faydası olacağına inanıyorum. hatta yapabilirseniz beni de çalışma sonucundan haberdar ederseniz süper mutlu olurum :)
  • Paylaş
Ulaşabildiğim her kaynağı okur incelerdim, dönem içinde bunlara vakit ayırman çok zor oluyor çünkü bir kitabı okurken bile aklından geçen tek şey 'proje'... Kendini geliştirebileceğin kitap, dergi vs kaynaklarla ilgilenmelisin
  • Paylaş
Yayın takip etmem gerektiğini farkettim bugün. 
  • Paylaş
Güzel mimarlık dergileri var onları takip edebilirsin, tasarım, yapı, XXI hepsi güzel yayınlar.
  • Paylaş
İngilizce konuşulan şantiyelerde staj yapın. daha iyi bir yöntem düşünemiyorum
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1872 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları