Bilmek istediğin her şeye ulaş

Daha önce hiç sertifika programlarına katıldınız mı? Verimli oldu mu sizin için?

Sertifikanın ne sertifikası olduğu en önemlisi bence. Kullanabileceğiniz, size iş ve para getirebilecek bir sertifika çok değerli bir kağıt olabilirken saçma sapan bir konuda alacağınız bir sertifika para, zaman kaybının üstüne bir de değersiz bir kağıt olacaktır. Benim belli bir yazılım üstüne birkaç eğitmenlik sertifikam var, tabii ki seviyem eğitimde verilenlerin çok üstünde, bu durumda eğitimin değil ama alınan sertifikaların oldukça verimli olduğunu söyleyebilirim.
 • Paylaş
Sertifika koleksiyonu yapan biri olarak hepsinin verimli yada verimsiz olduğunu söylemek yanlış olur. Bu sizin isteğinize, ders dinleme potansiyelinizin olup olmadığına ve elbetteki iyi bir hocaya göre değişir. İyi bir anlatıcı yoksa karşınızda verim almak zorlaşabilir. Katıldığım eğitimleri düşündüğümde çok azının faydalı olduğunu ve yine anlatılanların çok az bir kısmının aklımda olduğunu farkettim.
 • Paylaş
Teknoloji sektöründe Intel'in online sertifika programlarının gerçekleştirildiği retailedge.intel.com/50 sitesi üzerinden sürekli aktif katılımda bulunuyordum.
Şunu diyebilirim ki öğretme metotları önemli. Özellikle bu öğrendiklerinize hakim olmak ve bunu tecrübenizle birlikte karşınızdakine en iyi şekilde yansıtabilmek tamamen bu metodun başarısına bağlı diyebilirim.
 • Paylaş
Evet katıldım. Katılmasaydım 0 verim olurdu. Katıldım ve ordan alabileceğimi aldım. Böyle bakmak lazım Sanırım çok güzel bir cevap : P :)
 • Paylaş
Kesinlikle verimli oldu. Fakat hangi bölümü okuduğun son derece önemli çünkü durum senin alanına göre şekillenip sana yarar sağlar. Avantajları ise
• Katılımcının eğitim gördüğü alandaki bilgilerine katkıda bulunacağı için, katılımcının uzman olduğu alanda, yani mesleki anlamda kendine olan güvenini artırır.
• Çalışacağınız alanda ön plana çıkmanızı sağlar. Sektörünüzde uzmanlaşmanıza yardımcı olur.
• Alanınızla ilgili bilgilerinizi uluslar arası alanda da pekiştirmiş olacağınızdan vizyonunuz genişler.
 • Paylaş
Zamanımızı o kadar boş seylere harcıyoruz ki... Bu tür katılım ve etkinlikler her zaman degerlidir sonradan pişmanlık yaratabiliyor güzel zamanınızı böyle şeylere ayırın derim :)
 • Paylaş
Alacağınız sertifikada en önemsiz olan şeylerden biride ne sertifikası olduğudur, sertifika ne sertifikası olursa olsun geçerliliği önemlidir bunu da sertifikayı almış olduğunuz kurumun adı ve sertifikanın üzerindeki onaylar belirler.

Siz PDR, Biyoloji okusanız bile çok üst düzey C++ sertifikası alabilirsiniz sonuçta bu sizin hangi alanda uzmanlaşmak istediğinize bağlı yani biyoinformatik alanında gideceğiniz her yerde çok ciddi katkıları bulunur.

Makine müh. Olan birisi beden dili veya stres yönetimi gibi sertifikalar alabilir ve bu kendi bölümüyle alakalı değilmiş gibi görünse de bu bir tür kişisel gelişimdir ve alacağınız bütün sertifikalar adına değil geçerliliğine bakılarak size fayda sağlar.

Örneğin alacağınız sertifikalar sadece kişisel gelişim içinse, en azından MEB onayına yada üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden alınmış olmasına yada bazı seçkin kurumlardan alınmış olmasına dikkat edilmeli.

Bazı online sertifika programalrı vardırki bunlar hakkında çok bilgim yok ancak bunlarda sadece eğitim aldığınız derslerle alakalı olan programlarına katılmanız
 • Paylaş
Hayrr
 • Paylaş
1
Benim hiç işim olmadı sadece ehliyet sertifikam oldu :))
 • Paylaş
Kendi alanına göre sertifika programına ve seminerler ve fuarlara giderseniz mesleğinize bakış açınızı çok değiştirecektir.
 • Paylaş
Hiç katılamadım fakat katılmayı düşünüyorum çünkü bana göre insan her zaman öğrenmeye açtır
 • Paylaş
Daha çok cv süsleme konusunda verimli oldu.
 • Paylaş
Sertifika programlarında konu çok önemli bence, eğer size bir yararı dokunmayacaksa zaten almaya gerek yok. Bazı şeyler sırf yapılmış olması için yapılmamalı; ama ne yazık ki yapılıyor. Eğer konu ilginizi çekiyorsa ve size gerçekten yararı dokunacağını düşüyorsanız katılın ; ama şu da bir gerçek programın kalitesi de önemli.
 • Paylaş
Evet katıldım. Verimli olduğu söylenemez benim için. Bana göre sadece bir kağıt parçası.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

707 Görüntülenme22 Takipçi14 Yanıt

Konu Başlıkları