Bilmek istediğin her şeye ulaş

Daha uzun görünmek için neler yapılabilir?

Yanınıza gelince hayal kırıklığına uğratmaktansa, en baştan hayal kurdurmasanız daha sağlıklı olur bence! :) Kadınlar hep neden 'bir şeyin yapayını olmak/görünmek' için  uğraşır hiç anlamam! Bence en önemlisi 'sevgi'dir; kimse sizi daha uzun görünüyorsunuz diye sevmez ya da daha kısasınız diye nefret etmez... :) (yanlış anlaşılmasın gene genel konuşuyorum sizin nezdinizde)
 • Paylaş
4

June, Yersinios boy olayının sevgi konusunda size katılıyorum:) O duygu boyun ne kısalığını nede uzunluğunu farkettiriyor yeterki içinde ruhunu tamamlayacak duygun olsun. Saygılar.
NOT:Yanlış anlaşılmasın ben de genel konuşuyorum:)

Solsoledo, O zaman ne boy konusunda, ne de sohbetimizin hitap ettiği alan konusunda bir sorun yok :)

June, yok yok:)

-Koyu renkler yerine açık renkler tercih edilebilir.
-Dizin altında biten düz etekler giyilmelidir.
-Şortun üzerine tunik şeklinde uzun kıyafetler giyilebilir.
-Uzun giysilerden uzak durulmalıdır.
-Uzun kolye ve küpeler takılmalıdır.
 • Paylaş
@korkmazhi nin yazdıklarına ek olarak şunları söyleyebilirim yaşadığım tecrübeye dayanarak, vücüt geliştiren insanlar daha dik durdukları için olduğundan daha uzun görünebiliyorlar. Özellikle duruşunuzu düzeltmek istiyorsanız, omuz ve arka kol adelelerini iyi geliştirmeniz gerekmektedir.
 • Paylaş
Minyon kızları diğerlerinden daha güzel buluyorum. Uzun boylular bana erkeksi geliyor. Ayrıca minyonlar bir topukluyla orta boylu olabilirken, uzun bir kız topuklu giyince kaç geliyor. :) Yanlış anlaşılmasın ikisi de güzel, sadece eşit şartlarda seçim yapmam gerekse minyon olanı seçerim.
 • Paylaş
Baştan aşağı aynı renk giyinmeyi deneyin.Bu faydalı olabilir.
Boyu uzun biri olarak söyleyebilirim ki saçı yukarıya doğru topuz yapmakla at kuyruğu arasında bile ciddi fark var,topuz yapmayı denerseniz,uzun gözüktüğünüzü fark edersiniz.
Yatay hatlarında detay olan kıyafetleri tercih etmemeye çalışın.
Topuklu ayakkabılarda ten rengini tercih edebilirsiniz bacak boyunuz uzun gözükür.
Bunlara ek olarak dirsekten bağlı tişörtlerde olduğundan uzun gösteriyormuş,bunu da bir magazin sitesinde okudum.


 • Paylaş
Uzun görünmek aslında algıyla alakalı biraz da. Çevrenizde bıraktığınız algıyla ilgili. Bunun için önerilerim:
 • Kendinizden daha kısa birini bulun. Aslında en etkili çözümü bu. Kendinizden daha kısa bir sevgili/eş bulursanız bu diğer insanların gözünde daha uzun algılanmanıza sebep olacaktır.
 • Platform topuklu ayakkabı giyin. Yüksek topuklu ayakkabılar bu iş için birebirdir. Eğer yürümenizde bir sorun oluşturmayacaksa bütün topuk yerine topuklu modelleri seçin. İnsanların gözüne daha estetik gözükür.
 • Ayak bileğinizde biten botlardan kaçının. Bu boy algınızı keser ve sizi kısa gösterir. Tavsiyem ayağınızla bütünleşmiş gibi duran çorabınızla uygun renkteki ayakkabıları giyin. Bu bacaklarınızın daha uzun algılanmasını sağlar.
 • Yüksek belli pantolonlar ve uzun paçalar giyin. Bu da bacak boyunuzu uzun göstererek daha uzun algılanmanızı sağlar.
 • Kemer takmayın. Kemer de boyunuzu keser ve vücudunuzu ikiye böldüğünden daha kısa algılanmanızı sağlar.
 • Etek boyu önemli. Alt baldırınızın ortasında biten etekleri ve elbiseleri tercih etmeyin. Bu da bacak boyunuzu keser. Dizin biraz üstü etek daha uzun algılanmanızı sağlar.
 • Geniş desenli kıyafetleri bırakın. Geniş desenler sizin boy değil en algınızı arttırır. Mümkün olduğunca desensiz kıyafetler tercih edin...
 • Kendinizi olduğunuz gibi sevin. Bırakın sizi seven de öyle sevsin. İster 140 boyunda olun, ister 190. Bir eşiniz benzeriniz daha yok!
 • Paylaş
1

June, Ozaman ınploid tekrar sordu bu soruyu:)) Ama yinede tşkler hilal.

Boylamasına çizgili elbiseler tercih edilebilir.
 • Paylaş
Sanal olarak da olsa bu hissiyatta olan kişiler için şöyle bir uygulama yapmışlar: itunes.apple.com/us/app/id896449179

Fotoğrafınızda boyunuzu uzatabiliyorsunuz bu uygulama ile :)
 • Paylaş
2

June, Benim sıkıntım yok şükür ama sıkıntısı olan dostlar çok :) Onlar fotoğrafta oynama yapıyorlar zaten yanyana gelince durumu engelleyemiyorsun ama ;)

Serkan Kiose, :) valla pilates yapanların 1-5 cm arasında uzayabildiğini duydum ama çok emek vermek gerek zannımca..

Tabanlar var 3.5 4 cm silikon onlar bilekli ayakkabıda gayet işe yarıyor bir bak derim
 • Paylaş
Kısa oldugunuzu bu yaşta anladıysanız dicek bisey bulamıyorum
 • Paylaş
3

June, Bu inploid'n sorusudur ben standartların fazlasıyla üstünde boya sahibim provolon:) Sanırım siz soruyu iyi okuyamamışsınız soru kısa boylu olupta daha uzun görünebilmek adına alternatif ne gibi çözümler olabileceği konusunda idi!

Zerox, Oldugunuzdan daha uzun görünmek dogru kiyafetleri seçerek mümkün olabilir. Tepeden tirnaga tek renk giyinmek sizi oldugunuzdan uzun ayrica ince görünmenizi saglar.

Iste isinize yarayabilecek bazi öneriler..


Yatak çizgili kiyafetleri tercih etmeyin. Bayanlar egimli çizgili kiyafetleri seçebilir ya da beli kalin olmayan etek ve pantolonlari giyebilirler.
Dikisleri iyi ve dik kesimli modeller de uzun boylu görünmenizi saglar. Ancak kiloluysaniz biraz genis görünebilirsiniz. Dikislerden çizgilere, düsmelere ve contrastlara kadar her detayin dikey olmasina özen gösterin.
Kadinlar kendilerine uygun yüksek topuklu ayakkabi, erkeklerde hafif yüksek topuklu ayakkabilari tercih edebilir. Kare topuklar stillettolardan daha rahat olup, sizi daha uzun gösterebilir.

Provolon, sayın June,zaten sizin icin soylememıstım yorumumu,demek istedıgım kısa boylu bırının neden daha uzunmus gıbı gorunmek ıstemesıydı yada buraya yazacak yasta olan bırının bu problemıne zaten cok daha oncekı yaslarında cozum bulması gerektıgıydı. )