Bilmek istediğin her şeye ulaş

Daha zeki öğrenciler ev ödevlerinden daha mı az faydalanır?

Zeki öğrenciler söyleneni ve gördüğünü daha çok anlama yeteneğine sahiptir. Bu nedenle zeki denilir. Ev ödevleri ise anlatılan dersin evde pekiştirilmesi daha iyi anlaşılması amaçlı verilir. Zeki öğrenciler anlatılanı hemen anladıkları için ev ödevleri onlar için çok değerli değildir. Bazıları sınavlara çalışırken 1 saat çalışır bazıları ise 7 8 saatini ayırır. Bu anlama yeteneğine bağlıdır.
  • Paylaş
Daha zeki öğrenciler ev ödevine gerek duymazlar.
  • Paylaş


Ödevler değilde olayı dersler olarak açıklamak gerekir bence. Bütün dahilerin ortak fikridir "dersler bakış açısını daraltır insanın" yani ne kadar ödev yaparsan o kadar zarar ve zekiler bunun daha çok farkında olanlar olarak bulaşmazlar pek bu tip şeylere

  • Paylaş
Kesinlikle daha az faydalanır,yeterince zekiyse ya zaten yapmaz yada başkasına yaptırır
  • Paylaş
Tabii ki en düşük seviyeye göre ayarlanmış ilk ve orta öğrenim yıllarında zeki öğrenciler ev ödevlerini yapmasalar da ortalama üstü bir başarıyla derslerini geçerler. Her hafta ödevler yüzünden bir kaç fırça yerler ama zeki öğrenci iki dakikalık fırçanın bazen de aşağılamanın saatlerce ödev yapmaktan daha kolay olduğunu bilirler. Yalnız bu durum kendileri kadar zeki öğrencilerle ünivesiteye başladıklarında son bulur. Orada dersler artık o zeka seviyesine hitap eder (en azından iyi dediğimiz üniversitelerde), sınıfın zeka açısından çürük elmaları bulunmaz... Ödevlerini üniversitede yapmayan öğrenciler hem az da olsa ödevlerden gelecek notları kaybeder hem de oluşan çalışma eksiklerinden dolayı sınavlarda da ortalamanın altında kalırlar.
  • Paylaş