Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir 10. sınıf öğrencisi olarak hedefim çok büyük. Şimdiden YGS'ye düzenli şekilde çalışsam istediğim başarıyı elde edebilir miyim sizce?

Çalıştıktan sında hedef ne olursa olsun ulaşılacaktır bence. Hele ki artık üniversite sayısının ve kontenjanların arttığını da hesaba katarsak, eski yıllara göre şans daha yüksek.
 • Paylaş
Planla olarak calısırsan ve hedefınden vazgecmez ıllakı kazanabılırsın. Tabı ısın hayırlısı. Madem 10. Sınıftasın 12 sınıfa 2 senen var ve eksıklıklerını tamamlarsan son sınıfa herseyı bırakmazzsan halledersın
 • Paylaş
Hedefine bir hamlede ulaşabilir misin bilemiyorum ama yılmadan mücadele edersen başaracağına eminim. Kısaca, çalışan kazanır elması kızarır.
Eğitim
 • Paylaş
9. Sınıf ve bu seneki konularını çalışman bile yeterli olacaktır. Zaten üniversite sınavına hazırlanan çoğu kişi 9, özellikle de 10. Sınıf konularından çok yakınıyor. Bıkmadan sıkılmadan azar azar çalışman kalıcı ve yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
 • Paylaş
Düzenli ve programlı çalışmalısın, hedefini simdiden belirlemelisin ve yarı yolda caymamalısın...
 • Paylaş
Evet başarabilirsin, ancak unutmamalısın ki kitaplara gömülüp ygs ve lys de yüksek puanlar almak hayat için pek birşey ifade etmez, hayatta başarılı olmak istersen çok oku, çok düşün, çok dinle , başarılar... .
 • Paylaş
Tabi ki önünde 2 yıl gibi uzun bir süre var . Ben düzgün calismaya 11 e başlarken başlamıştım. Düzgün çalışmaktan kastım da sadece yazılı odaklı değil de 11+ygs-lys ama onları bitireyim derken kendini yıpratma çabuk bıkarsın :) kendimden örnek vereyim problemlerin hepsini bi hafta da bitiririm nasılsa biliyorum dedim bitirdim ama 2 ay boyunca mat1 çözmedim (denemeler hariç)
 • Paylaş
Sende biliyorsun fazla ders çalışmak sonuç getirmez ama düzenli ve yeterli bir şekilde çalışırsan bu iş olur.
 • Paylaş
İlk önce hedefini göz önüne alarak düzenli bir şekilde çalışmaya başlarsan eğer ve kendine inanırsan yapamayacağın hiçbirşey yok :)
 • Paylaş
Bende 10. Sınıf öğrencisiyim ve aynı şeyi bende düşünüyorum son sınıfa bırakmak sadece başarıyı düşürür her gün düzenli tekrarla ve test çözerek bence başarabilirsin üstelik son sınfta öğrendiklerini hatırlamakta zorluk çekmezsin . Başarılar dilerim şimdiden :)
 • Paylaş
10 sınıf erken
 • Paylaş
Çok büyük hedef olan yerlere çok zekiler girebiliyor. Eğer çok zekiyseniz ve iyi bir lisede de okuyorsanız, o kadar çalışmanıza gerek olmayacaktır ama çok zeki değilseniz bir ihtimal iki sene çalışarak o çok büyük hedef olan bölüme girebilirsiniz.
 • Paylaş
4

Üyründü Özyeğenalpturan, ''Çok büyük hedef olan yerlere çok zekiler girebiliyor.'' bu ne demek güzel kardeşim biraz açıklar mısın ??

Şaman, Tabii ki, çok yüksek hedef olan bölümlere aynı zamanda çok yüksek puanla giriliyor, çok yüksek puan alanlara da baktığınızda sadece çalışma ile değil aynı zamanda o çalışmayı özümseyecek zekalarının da olduğunu görüyorsunuz. Hedef yüksekse hedef sahibi de bu durumda çok zeki olmak zorunda oluyor.

Uchiha Itachi, Yani eğitim sisteminin yaratıcı zekayı ön plana çıkardığını söylüyorsunuz. Bunu gerçekten inanarak mı söylüyorsunuz?

Şaman, Aslında tam onu demiyorum. eğitim sistemimiz zekayı destekleyen ve geliştiren bir sitem değil kannatimce, ama üniversite sınavında da lise müfredatında olmayan hiçbir şey sorulmuyor. Tabii ki daha zeki olan o konuları daha kolay özümseyecektir ve üniversite sınavında da çok talep gören bölüme gerçekten aşırı fazla çalışmadan girecektir. Eğitim sistemi değil ama herkesin yarıştırıldığı bir yarışta tabii ki en talep edilen bölümleri de edinmiş oldukları lise bilgileri ve sağlam zekalarıyla en zekiler kazanacaktır. Bu en zekilerin arasına daha az zeki olanlar da tabii ki o en zekilerden çok daha fazla çalışarak girebilirler. Zaten yanıtımda da yüksek hedef denen ve en zekilerin gittiği bölümlere gitmek isteyen daha az zeki olanların çok daha fazla çalışması gerektiğini yazmıştım.

Simdiden baslarsan emin ol iyi bir yere gelebilirsin. Duzenli calismana bagli tabii
 • Paylaş
2

Selin Saygan, Ayrica erken diyenlere aldirma konular ancak bitiyor. Bir de bu isin Lys'si var

Aslı Yüzgül, Tabi ki de. Yeter ki strese kapılma :)

Kesinlikle edersin.
 • Paylaş
Hedefin cok buyukse edemezsin kendine daha dusuk bir hedef sec
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

882 Görüntülenme19 Takipçi16 Yanıt

Konu Başlıkları