Bilmek istediğin her şeye ulaş

Değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenmeyi nasıl öğrenebiliriz?

Öncelikle değiştirmek istediğimiz şey kendi içimizde mi yoksa kendi dışımızda mı sorusuna cevap vermek gerekir. Eğer kendi dışımızdaysa bunu değiştirmesi gereken kişinin biz olmadığımızı öğrenmek gerekir.
Kendi içimizde ise aslında değiştiremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Kullanmayı bildiğimizde sınırsız hayal gücümüz ve yapabileceklerimiz var. Bu durumda kabullenmek bence biraz kolaya kaçmak oluyor.
  • Paylaş
Değiştiremeyeceğin şeyin değiştirilemezliğini mi kabul etmeyi öğrenmek istiyorsun yoksa değiştirmen gerektiğini kabul etmeyi mi? Yardımcı olabilmem için öncelikle bunu bilmem gerek.
  • Paylaş
2

Nazende , a şıkkı :) yani değiştiremeyeceğimiz şeyin değiştirilmezliğini kabul etmeyi öğrenmek.

Dilan Naki, buna daha seni pek tanımadan net bşr cevap veremem ama kişiliğinle doğru orantılıdır dersek yeridir. Ne kadar inatçı, ne kadar Dar kafalı olduğuna oranla süresi değişebilir ve yine kişiliğine göre farklı yollar denenebilir. Mesela örnek veriyorum bazı kız çocukları babalarını ileri derecede çok sevdiklerinden babalarının çoğu istediğini yaparken çoğu şeyden de vazgeçer. Yada 20li yaşlarda bir erkek çok sevdiği birlikte haddinden fazla şey yaşamış olduğu bir kadının istekleri doğrultusunda kendinde yada çevresinde bi çok şeyi değiştirebilir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

563 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları