Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dekoltesi bakan tarafından eleştirildiği için işinden atılan sunucu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu olay da yine kadının toplumdaki statüsünü herkese göstermeye yönelik bir çalışma oldu. Kadın yüzyıllardır toplumda her zaman insan türünün alt basamağını oluşturan, o basamağı ne yaparsa yapsın atlayamayan bazı kafalar yüzünden atlatılamayan bir canlı olarak görülmüştür. Kadın hizmet veren, anne rolü üstlenen ve doğurgan bir tür olarak kalsın aman başka bir kimlik kazanmasın... Erkek ise hizmet alan ve toplumda yer alan sözü dinlenen kadına emir verebilen bir tür... Bu zihniyeti biz yalnızca eğitim alarak değiştirebiliriz diye düşünürken görüyorum ki aslında bu iş eğitim alan erkeklerde de farklı işlemiyor. Bize düşen kadınları eğitmek ve hizmet veren kimliğinden uzaklaştırmaktır.
Kadının yaratılışını ve anatomisini kullanarak ona ahlak ve namus değeri ölçebilen bir toplumda yaşıyoruz. Allah bize saç telinden bile ince bir şey işlemiş buna göre değer görüp yargılanıyoruz...
Kadınların baş örtüsü takmasını yıllarca sorunmuş gibi gösterip sonra hopp bakın bizler sizin sorununuzu çözdük artık rahatsınız gezin dolaşın çalışın size bunu biz sağladık diyen devletin ve bunu yıllardır yiyen bir halkın içinde yaşıyoruz...
Kadınların örtülü olmasını, açık giyinmesini malzeme yapıp bunu siyasete çeviren, bunu ülkenin sorunuymuş gibi her akşam haberlere yansıtan zihniyetten de çok sıkıldım. Ben baş örtülü bir genç kız olsaydım benim her konuda sorun gibi gösterilmemden son derece rahatsızlık duyardım. Buna izin veren hemcinslerimi kesinlikle anlayamıyorum.

Demokratik paket bir köşesi dolu bir pakettir. Bu köşede yine başörtülü hemcinslerim yer alıyor. Bundan hoşnut olan bir çok insan olabilir ancak herkesin empati yapmasını diliyorum. Açık arkadaşlar dışarı kapalılar içeri şeklinde bir rotasyonun gerçekleşmemesi için hepimizin kenetlenmesi gerek, artık kadınların malzeme olarak kullanılmasına karşı örgütlenmeliyiz. . .
  • Paylaş
Bugün Ayşe Arman ile yaptığı röportajı okudum. Çok güzel bir konuya değinmiş; "Benim her konuda içim rahattı, ortada sürpriz olacak hiçbir şey yoktu. Yapımcılar da kanalda her şeyi izlemiş, onaylamışlardı. Hoşlarına gitmeyen bir şey olsa yayınlarlar mıydı? " Ben şimdi yapımcıların işlerine son verilmesini bekliyorum. Yok kardeşim sizin bilginiz dahilinde olmuş, programınızı yayınlamıyoruz artık desinler de göreyim. Her zamanki gibi göze hoş görünmek için gözden en zayıf çıkarıldı. Hadi bakalım bu daha başlangıç gibi duruyor. . .Bu arada tarih çok önmeli bişeydir bazen; ortalığı bulandırmak istemem ama 7 sene önce tokyoda iranlı bir kızla tanışmıştım. o iranlı ben türk bir hayli konuştuk. Ülkesinin geçirdiği süreçleri anlattı. Hiç aklımdan çıkmayan TV örnekleriydi. 'Eskiden iranda da askılı giyen spikerler olurmuş, zamanla kollu, ceket, bilek derken bir sabah uyandığımızda babam bize peçelerimizi verdi dışarı çıkarken giymemiz gerektiğini söyledi' dedi. O zaman çok etkilenmiştim. Şimdi daha çok korkuyorum.
  • Paylaş
Başbakanı "yetkilileri göreve çağırıyorum" deyince savcısının koşa koşa gittiği bir ülkede, bakanının "aşırı dekolte giymiş" diye suçladığı sunucunun işine de haydi haydı son verilir. Ama sorsanız başbakana "yargı bağımsız", bakana sorsanız da "kanalın taktiri" der... Ayrıca "Yetenek Sizsiniz"e bikiniyle çıkıp akrobasi yapan kadınlar varken ve siz buna ses etmezken, çıkıp da bir sunucuyu dekolte giymiş diye suçlayamaz (zaten bunu yapmaya hakkınız yoktur ama öyleyken böyle olmaz) , ardından da "Biz kimsenin yaşam tarzına karışmıyoruz" diyemezsiniz. Zira "öğretmenler sonunda başörtüleriyle rahatça derslerine girmeye başladı "diye kanal kanal dolaşırken, bir yandan da işi "seyircinin ilgisini" çekmek olan bir sunucuyu dekoltesinden suçlayamazsınız... Ayrıca bildiğim kadarıyla o elbise kendisinin değil, programın sponsorlarının verdiği bir elbise.
  • Paylaş
Bildiğim kadarıyla dekoltesi yüzünden değil, bakan dekoltesini eleştirdiği için atıldı. Yaşanmaması gereken bir olaydı. Sunucu adına üzüldüm.
  • Paylaş
Birilerini destekleyebilirsin ama yanlışı varsa da söylersin, ben birilerini desteklerim ama yanlışını da söyleyeyim; eğer bu olay bu yüzden gerçekleştiyse, kimse ne giydiği, ne içtiği ya da benzeri bir olaydan işten atılamaz. O kişi buna ifade özgürlüğü dedi, benim de ifade özgürlüğüm var ama Allah'ın yarattığı bir kulun kalbini kırarım diye korkuyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1275 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt