Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dekorasyonda görselliğe mi, işlevselliğe mi önem verilmeli? Sizin tercihlerinizi belirleyen nedir?

Ben önce geçirdiğim zamana göre değerlendirme yaparım, günümün ne kadarını evde geçiriyorum! Eğer evden çok şirkette isem, evimde fazla eşya olmasını istemem, mümkün olduğunca dekarasyonun görselliğine önem veririm. Ya da evde çok vakit geçiriyorsam, kullanış amacına ve özelliklerine göre yakıştırırım birşeyler :)
Düşünsenize çocuk odasını kullanmayanlar için söylüyorum, o odayı karşılıklı zıt tasarıma sahip kitaplık yaptırırım, otellerde sık rastlanır okuma koltukları vardır, tek kişilik, pencere önüne bu koltuktan yerleştiririm. Loş bir aydınlatma ve kitap lambası ile güzel bir kütüphane yapabilirim.
İş yerinde geçiyor benimki genelde, bu hayalimin yanı sıra evde az eşya görsel bir manzara ayarladım, stresli işten sonra huzur bulmam için evimin estetiğine özen gösteririm..
Bence zamanın en çok nerde geçiryorsanız evinizi o şekilde dekor edin... Huzur için.
  • Paylaş
Bu ikisi birbirinden ayrı şeyler değildir
  • Paylaş
İkisi bir arada değerlendirilmeli ... bir şey ne kadar güzel olursa olsun işlevi yoksa zaman içinde değersizleşiyor ... bir şey ne kadar işlevsel olursa olsun zaman içinde güzel olmadığı için alternatifi aranmaya başlıyor ... bence :)
  • Paylaş
Elimi attığım da , eşyalara ulaştığım da dekorasyon tamamdır. Yeter ki bu oda ne kadar karışık deyip birisi kafasına göre düzeltmesin. Onların kendi içinde bir düzeni var.
  • Paylaş
Öncelikli olan işlevselliği, fakat göze hoş görünen işlevsel detaylar özellikle küçük yerlerin dekorasyonu için ideal bence..
  • Paylaş
İşlevselliğe. Evde vitrin filan istemem ben mesela. Koltuklarım da rahatça uzanabileceğim şekilde olmalı.
  • Paylaş

Tamamen işlevsellikten uzak olan dekoratiflik bir süre sonra sıkıcı olmaya kaçınılmaz olarak başlar. işlevselliğin tamamen ön planda olması ise o mekanın yaşam alanı olmasından çok yalnızca zorunluklara ihtiyaç veren bir kutucuğa dönüşmesini sağlar. Bu durumda işlevsellikle dekoratifliğin dengesi gerçekten uzun süre ve derinlemesine düşünülmesi gereken bir konudur. Bana göre işlevselliğin tasarıma gölge düşürdüğü yerde ve tasarımın işlevselliği öldürmeye başladığı noktada durulması gerekir.

  • Paylaş

Sadece işlevselliğe ya da sadece görselliğe önem veririm diyemem.Yine de görsellik benim için olukça önemli.Evime girdiğim anda o görüntünün beni mutlu etmesini beklerim.Ama sadece güzel göründüğü için de bir şeyleri almam.Sanırım bu yüzden oldukça seçici alışverişler yapıyorum.

  • Paylaş

Hiç bir görsellik işlevsiz olmasın. Bir işe yaramadan toz toplayan şeyleri hiç sevmem.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1651 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt