Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dekoratif ve hediyelik eşya üzerine bir e-ticaret sitem var. Sattığım ürün fiyatları 50-750 TL arası değişiyor. Satışlarımı nasıl arttırabilirim?

İnploid' e reklam vererek olabilir:)
 • Paylaş
E-ticareti etkileyen faktörlerin tamamını göz önünde bulunduralı ve sağlamalısınız.Satış yaptığınız ortamın bilinirliği de çok çok önemlidir. Sitenizle ilgili seo çalışmasının yapılmış olması gerekir. Sadece bir defa da değil... Periyodik olarak hemde... En önemli konu insanların size ulaşması ve sitenize giren potansiyel müşterilerin sitede durması... Ki bu da sitenin görsel olarak çekici olması ve arama yapıldığında ürünün hızlı bir şekilde bulunur olmasını gerektirir. Sosyal medya yı son derece etkin olarak kullanarak insanları siteye çekmelisin... Facebook reklamları son dönemde bu konuda gayet etkili performans sağlıyor... Site ve ulaşılabilirlikle ilgili gereken herşeyin yapıldığını varsayarsak, bir de satışını yaptığın ürünlerin talep edilebilir olması gereklidir... Görsel açıdan çekici bir tanıtım ve ihtiyaca yönelik ürünler reklamı destekler ve satış düeyini artırır.
 • Paylaş
2

Mesut Baran, Yorumlarınız için teşekkür ederim, seo konusunda pek bir bilgim yok. Facebooktan reklam veriyorum. ancak ürünlerin pahalı olması ve pek az bir zümre tarafından talep ediliyor olması ayrıca ihtiyaca uygun yönünün az olması satışların artmasına engel

Kadın İklimi, Seo sitenizin ulaşılabilirliğini artırır.. Kesinlikle etkisini görürsünüz.. Eğer ürün gamınızda bir değişikliğe gidecekseniz bu zor bir iş... Seçim yapmak zor... Öyle bir ürün olmalı ki, 20 yaşındaki bir genç de, 40-50 yaş arası insanlar da hayır dememeli... İşte bu ürünü bulan zaten parayı kazanır... Esas konu da bu zaten :)

O kadar çok değişkenli bir konu ki... Şimdi öncelikle bakılması gereken yer ziyaretçi/satış oranı. Bununla ilgili referans bir ölçüt bilmiyorum ama eğer çok düşükse ürün gamınızda ya da fiyatlarınızda bir problem olabilir. Zaten eğer bu oran yüksek ise reklam yapmaya devam edin. Tabi bu ziyaretçileri "bounce" yapanları dahil etmeyecek şekilde yapın. Bounca zıplamak demek, yani siteye bir şekilde gelir, sayfa dolaşmadan çıkar. Bu zaten yanlışlıkla gelmesi olası bir ziyaretçidir.

Sitede zaman geçiren ziyaretçiler, sepete ürün atıp aksiyonu bitirmeyen kullanıcılar da çok önemli. Gerekirse bunlarla iletişim kurup sorunlarını dinleyin. SEO çalışması yapın ama bu optimizasyon olsun. Oraya buraya back link koydurmayın. Google sitenizi kolayca gezebilsin yeter. Bunun dışında hedef odaklı ama maliyeti yüksek adwords reklam kampanyaları başlatın. Anneler, babalar, öğretmenler, sevgilier gibi günlerde kampanyalar yapın, Sosyal medyada aktif olun. İşinizin çoğu aslında site istatistiklerinde saklı. Size en çok orası yol gösterebilir.
 • Paylaş
Ürünlerinizi kişisel olarak açacağınız bir Facebook profilinde sergileyebilir ve tüm arkadaşlarınızı da ekleyebilirsiniz. Kişisel diyorum çünkü firma profillerine arkadaş edinemiyorsunuz. Şuraya bir link vermek aklınıza nasıl gelmedi hala hayretlerdeyim...
 • Paylaş
Hedef kitlenize pazarlama yaparak satışlarınızı artırabilirsiniz. E-Mail, SMS, Sosyal Medya, Adwords yani kısacası dijital pazarlama kanallarını kullanarak web sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. Bu direkt olarak satışlara etki edecektir. Dijital pazarlamayla alakalı bir çok bilginin yer aldığı blog sitemi inceleyebilirsiniz. ayhankaraman.com
 • Paylaş
Cevap basit...

Satışları artırmaya yönelik bir strateji planlaması yapmalısınız. Rakipler, hedef kitleniz, rakipler karşınızda sizin markanızın konumu, müşterilere/potansiyel müşterilere sağladığnız imkanlar, fırsatlar, görsel tasarımlarınız.... Liste uzar gider. Bunların hepsini, rakipliernizden bir adım önde bir kalitede icra etmeniz ve iyi bir reklam ile desteklemelisiniz.

Hediyelik eşya çok geniş kapsamlı bir pazar. Bu kapsam dahilinde, sizi ve markanızı sırtlayabilecek, lokomotif diyebileceğiniz bir niş ürünü ön plana çıkartarak epey yol katedersiniz.
 • Paylaş
Soru üzerinden yola çıkarak belki de hatalı olacak bir tespit yapayım. Düşük sermayeli, bireysel çaba harcayarak ayakta tuttuğunuzzor PR konusunda destek ücretli alamadığınız SEO ÇALIŞMASI Yaptırmak için yeterli bütçesi olmayan bir siteniz var bence. Bunları nereden mi çıkardım o site benim olsaydı bu sorunun altına kesinlikle web adresini eklerdim bu bile minik bir PR çalışmasıdır. Aklınızı PR için kullanın reklama dönüşecek her fırsatı değerlendirin bütçeniz yettiği kadar akkılı reklama yönelin. E-ticaret konusunda yetkin olduğunu bildiğim @serkan ve @hakank ile kontak kurup girişim ve yatırımla ilgili çok faydalı görüş veya destek alabilirsiniz gibime geliyor. Kolay gelsin.
 • Paylaş
Sayfanın duyurucu reklamını yapın, ürün yelpazenize ihtiyaç ürünlerine göre ağırlık verin. Web sayfanız tıklanacak özelliklerde olsun ve kampanya yapın. %10 tutun, sürümden veya aracı yerine imalatçıdan, ihracatçıdan koli bazında alın. Ben bu yolları denedim. Birde sıcak kanlı olun. İyi geceler...
 • Paylaş
Sosyal medyanın gücünü arkana almalısın . Bu aralar instagram da insanlar sürekli alış-veriş halindeler . Instagrama yönelebilirsin şiddetle tavsiyemdir.
 • Paylaş
Örnegin bu kadar cevap var ve bende dahil bir çok kişi sitenin adını merak etmiştir fakat siz sitenin adınıa bile link olmasa bile ismini verebilirdiniz belki burdan da bir kaç müşteri cıkabilirdi.
 • Paylaş
Dekoratif ve hediyelik ürünlerde müşteriyi görsel cezbediyor. Bazı insanlar ürün hoşuna gittikten sonra fiyatla hiç ilgilenmeden direk alıyorlar. Bazıları da kuşkusuz en iyi fiyat arayışında. Çok bilindik bir site değilseniz, insanlar sizi tanımıyorsa, fiyat politikanız sizi seçmeleri için tek değişken. Uygun fiyat müşteri çekecektir. Ayrıca ürünleri pekçok açıdan fotoğraflamalısınız. Ürünün ön görseli zaten diğer tüm sitelerde de olacaktır, farkınız olsun. Sosyal medyayı kullanın, dekoratif-hediyelik ürün satıcıları instagram A yüklendi bu ara. Son olarak blogger desteği de alabilirsiniz
 • Paylaş
Sosyal medyada reklamınızı yaparak sitenizi bilmeyenlere ulaşabilirsiniz, facebookda sitenizle ilgili bir sayfa açabilir sattığınız ürünlerin bir kısmını orada teşhir eder daha fazlasını görmeleri için sayfaya sitenizin bir linkini koyabilirsiniz. Böylelikle ziyaretçi sayınız artacağı gibi o ziyaret edenlerden satın almalarda olacaktır. Ayrıca sattığınız ürünlerle ilgili çeşitli kampanyalar yapmakta satışlarınızı arttırabilir.
 • Paylaş
Sosyal ağlarda reklam a yönlenmelisin, ve ürünlerinin sonuna kadar arkasında durmalısın. Ürünlerin gerçekten kaliteli ve ihtiyaçları karşılıyorsa, akabinde güzelde bir reklamın varsa, para kazanamamak gibi bir ihtimal ortadan kalkar.
 • Paylaş
Kesinlikle instagram hesabı açıp orada tanıtımlar yapmalısınız.
 • Paylaş
Bu konu ana yorumlara kapatılmıştır! Sadece alt yorum yapabilirsiniz!
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

721 Görüntülenme24 Takipçi14 Yanıt