Bilmek istediğin her şeye ulaş

Demokrasiler için tarafsız medya önemli midir?

Medyanın tarafsız olması imkansızdır. Bence tarafsız olmaya çalışma bile taraflılıktır! Medyanın olayları doğru ve olduğu gibi yayınlaması gerekir. Ama yorumcuları taraflı olacaktır. Bu da normaldir. Önemli olan düşüncesine göre haberleri yontmamasıdır. Demokrasi, beğenelim yada beğenmeyelim tüm düşüncelerin şiddete başvurmadan söylenebilme, savunulabilme ortamıdır. Ama maalesef ülkemizde genel hakim düşünce hangisiyse karşıt düşüncenin sesi kısıtlanıyor. Hükümetler ya da kurumlar toplantılarına istediğini alıyor istemediğini almıyor. Kısaca tarafsız medya için demokrasi önemlidir ve varolmalıdır!
  • Paylaş
Demokrasi, tüm vatandaşların ülke üzerinde eşit hakka sahip olduğu ve çoğunluğun onayını alan bir yöntemdir. Demokrasinin tam olarak sağlanabilmesi için insanların aynı fırsatlar altında olması taraftarıyım. İnsanların aynı eşitlik seviyesinde olabilmesi için de medyanın, insanları tarafsız bir biçimde eşitliği göz önüne alarak insanlara yansıtması gereklidir. Aksi takdirde taraf tutan bir medya sonucu oluşan taraflar haksız bir topluluğun oluşmasına neden olur ve bu durum çoğunluk anlayışını 'taraflı çoğunluk' anlayışına çevirir.
  • Paylaş
Taraflı mı tarafsız mı olduğunu anlayabilmek , kişinin cahil olup olmadığıyla alakalıdır.birey ne kadar okur yazar ise medya da bi okadar etkisiz kalır .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

862 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt