Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dengeyi sağlamakta zorlananlar için önerebileceğiniz basit hareketler var mı?

@jayjayo nun daişaret ettiği gibi öncelikle KBB doktoruna bir gözükmek lazım denge sorunu yaşanıyorsa. Bir çok sebep ten olabiliyor denge sorunları.

misal bendeki dengesizlik sorunu tamamemen hatalı evrimleşme :) yani homosapiens gibi değilde,neandertal tarzı bir yürüyüş geliştirmiş bünyem :))

 

ortopedi merkezlerinde (devlet hastahanelerin de de var) bir yürüme bandı var orada 15 -30 dakikalık bir test yapıyorlar, ayaklarınızın yere basma açısını, taban genişliğini, ve hangi noktalardan kuvvet alarak denge sağladığınıza bakıyorlar sonra bilgisayar bir harita çıkarıyor o haritayı işleyen bir makina size özel bir tabanlık yapıyor ve artık doğru evrilmiş bir homosapiens gibi basmanızı sağlıyor bu tabanlıklar.

hatta bel ağrılarınız be bacak kasılmalarınız bile düzeliyor meğerse hepsi hatalı yürümektenmiş.

  • Paylaş
Dumduz duruyoruz...topuklar birbirine deyiyor... Sonra yavasca asagi dogru iniyoruz dizlerimizden kirarak... Sonra tekrsr yukari ... Boyle birkac kereden sonra birakiyoruz hergun biraz daha fazla... Bende ise yaramisti...
  • Paylaş
çivi hareketi vardı
  • Paylaş
4

Özge Can Balaban, nasıl birşey çivi hareketi?

Sevgiseli, valla yatarak yapılıyor belli hizamaları var ama hatırlamıyorum tam bedenci arkadaşlar yaptırmıştı seninkine benziyor belli bir sayı sayıyorlar öyle kalacaksın hepsinden çok durmuştum inanamamışlardı :D

Özge Can Balaban, bacaklar kollar yuarı kalkn bir hareket vardı omu ki acep

Sevgiseli, olabilir valal yaklaşık bi 5-6 sene önce mi ne yapmıştım hatırlamıyorum zaten sporcu biri çıakrsa açıklar :)

Kbb doktoruna gözük...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

394 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları