Bilmek istediğin her şeye ulaş

Depresyon tedavisine iyi gelen evcil hayvanlar hangileridir?

Bu sorunun altında bulunması açısından faydalı olacağını düşündüğüm ve daha dün şans eseri öğrendiğim (şu tweet ile) ve araştırdığım kedilerde bulunan Toxoplasma Gondii denen parazitin insanda depresyon, anksiyete ve şizofreniye yol açabildiğine dair bir yazı. Valla kedi ile içli dışlı yaşayan birisi olarak beni oldukça şaşırttı ve düşündürttü:

huffingtonpost.com/2012/07/05/toxoplasma-gondii-brain-parasite-suicide-cats_n_1651523.html
  • Paylaş
4

Hakan, biz daha tweet giremedik millet gavurcadan alıntı yapıyor. :))) alcam bu şeyden walla bi tene kaç para nerde satılır . sürekli cikler mi ? :))

Serkan Kiose, :) sürekli cikliyo valla ama başa bela ben diym :)

Hakan, almam o zaman sonradan boşamak pahalı oluyor :) bööleiyi . kensilıd :))

Evcil hayvanlar depresyon tedavisine iyi gelmez. İyi gelen şey bir canlıya bakmaktır, bu bir köpek, kedi veya balık bile olabilir. Bir canlıya faydalı olmak herkese iyi hissettirir ve depresyondaki insanlara depresyondan çıkmalarına yardımcı olur.

Psikoloji

  • Paylaş
Evcil hayvanların yalnızlık hissine ve paylaşma ihtiyacına iyi geldiği bilinmektedir. Bu açıdan özellikle iletişim kurabileceğiniz kedi,köpek,kuş gibi hayvanlar daha çok manevi yer tutabilir. Ama kişinin sevgi ve ayırabileceği zaman göz önüne alınarak balık,kaplumbağa da mutluluk vericidir. Burada önemli olan bu ek sorumluluğun kişi tarafından istenmesi ve hayvan sevgisinin bulunmasıdır. Sevgi verdiğiniz zaman hayvanlar size gerçekten arkadaşlık yapıyor çünkü.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2040 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt