Bilmek istediğin her şeye ulaş

Derinlik algısını projeye nasıl aktarabilirim?

2B çizimlerde kalem kalınlıkları da gayet iyi işler, öndeki objeler kalın arkadakiler ince şeklinde. Diğer arkadaşlar zaten gölgeden bahsetmişler. Diğer bir metot tabii ki perspektif çizmek olacaktır ki bütün 3B programlardan kolayca perspektif çizimleri alabilirsiniz. Zaten mimarlık okuyorsunuz, eğer elle çizmeniz gerekiyorsa 1 nokta, 2 nokta perspektif konularına hakimsinizdir ya da nasıl olsa öğrenmek zorunda kalacağınızdan şimdiden öğrenebilirsiniz.
  • Paylaş
Renk olabilir rengin doygunluğuyla. Koyulaşan veya açılan.
çi< gisel bir doku olabilir.giderek sıklaşaan veya açılan.
cephe ise, pencere büyüklükleri olabilir. Daha özel bir soru sorarsaınz daha net cevaplar alacağınızı umuyorum
  • Paylaş
Gölge atabilirsin.
  • Paylaş
2 boyutlu mimari projesi 3 boyutlu gibi gözüksün ama 2 boyutlu kalsın istiyorsunuz galiba. Taramalar, ışık, gölgeler işinize yarar bir de proje içine misal mutfağa masa sandalye, odalara yatak kütüphane çizen mimarlar var. Bence saçma ama satış mı evet satış : -)
  • Paylaş
10

Şaman, Üstadım her mahal fonksiyonuna göre planlanmalıdır. Tefrişi (masa, sandalye, yatak, kütüphane) ve tefrişe göre mahali planlamak zaten mimarın işidir. Bu nedenle de iç mimarlar çok sinirlenirler ama tefriş doğru olmazsa radyatörler, kapılar, pencereler, prizler, anahtarlar doğru yerlerinde olamazlar ki bu tür örnekleri sık sık görüyoruz.

Hakan, üstad ne diyorsa doğrudur :) hep merak etmişimdir gerçekten iç mimarlık diye bir meslek var mı? var da olmalı mı :)

Şaman, Olmalı, mahallerin tadilatla vb. fonksiyonları değiştiğinde tekrar tasarlanması işi de iç mimarın işidir.

Hakan, okulu var mı?

Şaman, Olma mı, tabii ki de var.

Hakan, okulu var tabiiki üstad sorun güzel sanatların içinde yer alması. Mimarlık ve mühendislik fakültelerinde iç mimar diye bir meslek mezunu yok . gerçi çakma özel üniversiteler onu da yapıyor artık.

Şaman, Üstadım, iç mimarlar mimar olmadıkları için çok hor görülürler ve çok da kompleksli olurlar, hatta öyle ki mimarlara dış mimar bile derler. Eğer bu yazdıklarımızı okurlarsa öyle bir carlarlar ki terk-i diyar eylememiz şart olur, bir de hepsinin kadın olduğunu düşünürsek bence sessiz ol :)

Hakan, hımm kadın kızdırmak ... e iyiymiş bu :)

Şaman, Sen bilirsin üstat, günah benden gitti :)

Şaman, Mimarlık ağı hepsinde açıktır, mutlaka bir iç mimar düşer buraya :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

93 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları