Bilmek istediğin her şeye ulaş

İlk insan Adem ile Havva ise zenciler nasıl ortaya çıktı?

Belki onlarda zenciydi o zamanda beyazlar nereden çıktı diye sorabiliriz. Arkadaşlar öğrendim, şu anda yaşayan bütün insanlar Adem ile Havva'dan türemişler, insanların farklı farklı olması ise tamamen iklim şartlarından kaynaklanıyormuş. İnsanlar yaşadığı coğrafyaya göre şekil almışlar, mesela biz Türkler de eskiden çekik gözlüymüşüz, anadoluya gelince böyle olmuşuz ve bu tarih kitaplarında da varmış.
  • Paylaş
Coğrafi ve iklimsel olanaklardan kaynaklanan bir durumdur. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmış bir insanın deri pigmentleri bu ışınlara karşı tepki göstermektedir. Sahilde, güneş altında kızarmamız ve sonrasında bronzlaşmamız bu sebeptendir. Ve bu tepkimeye sürekli maruz kalan insanlarında, sürekli olarak değişen dünya sisteminde onlar da değişim içine girmişmiştir ve yenilenen nesillere aktarılan genlerde bu pigmentler otomatik olarak bilinçlendirilmiştir.

Aynı şekilde Orta Asya'daki çekik gözlü insanların sırrı da değişime uğramış bu genlerden kaynaklanmaktadır. Orta Asya'nın kuru soğuğu nedeniyle çekik gözlü bir nesil oluşmuştur. Açıklaması şöyledir ki, Orta Asya'da yaşam süren insanların maruz kaldığı soğuk hava şartları nedeniyle gözlerini kısık kullanmaktaydılar; bu sayede burun delikleri de küçülüyordu ve soğuk havanın insan vücudunu etkileme durumu azalıyordu. Ayrıca güneş ışınlarına direk olarak maruz kalmadıklarından ten renkleri sarı ve beyazdır. Bu örneğe zürafalarda uygun olacaktır; boyunlarının o kadar uzun olmasının sebebi, beslenmek için ağaçlara uzanmalarından kaynaklanmaktadır.

Evrim geçirmiş bir çok canlının, yaşadığı dönemden etkilenmesi sonucunda günümüzdeki halini aldığı açık bir gerçektir. Bu bilgilere, sıradan bir National Geographic belgeselinde rastlamak mümkündür.
  • Paylaş
Tüm insanlık Hz.Adem ve Havva'dan türemediler.onlar yaratılan ilk insanlar.
  • Paylaş
1

Barış İskeçe, daha sonrada yaratıldı diyosun yani

Kur'an da yazdığı üzere başka kavimler de yaratıp dünyaya indirmiştir Allah(c.c)
  • Paylaş
konu şudur 2 nokta üstüstüne her peygamber yoldan çıkmış veya bilgiden mahrum toplumlara gönderilmiştir ozaman adem ve havvadan öncede insanlar olmalı adem ile havvanın ilk insan ve ilk peygamber olduğunu düşünün peygamberler öğretmendir insanlara hakkı öğretirler dur la noluyo ilk insan biziz abi özetlemek gerekirse peygamberlerin bir kavimve ihtiyacı vardır peygamber olması için Hz.Ademde bu yok insan ikileme düşebilir
  • Paylaş
Onların her dediklerine inanma. Şu an bizim inandığımız birçok şeyi 200 yıl sonra 10 yaşında çocuklar derslerde işleyip kendi aralarında dalga geçecekler, ve bu insanlar geçmişte ne kadar aptalmış diyecekler.
  • Paylaş
Yaw bu söyledikleriniz modifikasyon ve bunlar oğul döllere aktarılmazlar. Bunun tek sebebi vardır onlarda çekinik yani resesif genler vardı, bunların bir bireyde oluşma olasılıkları azdır ama her zaman %25 şans vardır ve büyük ihtimalle Hz. Adem ve Havva bu genleri resesif olarak taşıdılar ve bu genler olasılıkla ortaya çıkar ve zamanla bu genler çekinik olarak aktarılmış ve şimdide iki çekinik genin birleşiminden dolayı çekik gözlü siyah vb insanlar oluştu.
  • Paylaş
Yaradılışla, evrimin kıyaslanmasını anlayamıyrum.. gerçekten anlayamıyorum bunu. Evrim bilimsel ve ispatlanabilir birşey. aksi halde gözle görünmeyen bir sperm ile yumurtanın rahim duvarına tutunarak 9 ay gibi bir sürede insan yavrusuna dönüşmesini nasıl açıklarız. elbetteki evrim, değişim hatta bölgedeki radyoaktiviteye bağlı olarak mutasyonlar görülebilir ve bilimseldir. ancak yaradılış başka bir şey detaya incidkçe en temel yapı taşının yaratılışına geliriz ki bu çok saçma olur. çünkü sonuçta geleceğimiz nokta metaryalistlere gör e da vardı diye açıklanır. inançlılara göre de Allah yarattı diye . yani gene ayrışma ve bir fikirde buluşamam çünkü yaratılışla evrim farklı alanlar.
  • Paylaş
Muhtemelen dünya üzerinde insana benzeyen bir topluluk vardı.bu topluluk şuanda şuç saydığımız ve toplumu birleştirmede katkısı olan ahlaki erdemlere sahip değildi.(mesela adam öldürüyor, hırsızlık yapıyor, tecavüz ediyordu aile yoktu).bunların arasında adem ve eşi ilk olarak insani özellikler gösteren aile idi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

8144 Görüntülenme13 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları