Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dersaneler 2015'te kapanacak. Eğitimi eskisi gibi mi olacak?

Öğreci önce dersaneden eğitimini alıp,okula hazır öğrenmiş gidiyordu.Düzenle
Duyduğum kadarıyla normal ders saatlerinin dışında etüt saatleri eklenecekmiş. İçerik hakkında pek bir bilgim yok. Ancak geceyi de içine alan bu çalışma saatlerini düşünürsek, eldeki eğitmenlerin gücü buna yetmeyecektir. Bu da yeni eğitmen alımlarını doğuracaktır. Ama buradan sonrasını bilemiyorum işte . .
  • Paylaş
5

Cihan Soylular, şuan ki eğitimciler bu kadar ders verme süresini kaldıramazlar. Etütler için yeni eğitimciler alınmazsa eğitim sistemimiz hepten çökmüş demektir.

Belgi Saygı, Tabii eğitimci olarak kimler alınacak diye bir soru da geliyor aklıma.

Cihan Soylular, sözleşmeli olarak eğitimci alırlar tahminimce.

Belgi Saygı, Yoldan geçeni almasınlar da . .

Murat Ersoy, Bazı okullarda hafta sonu etütleri başladı bile. bildiğim kadarıyla rastgele bir hoca etüt-dersine giriyor. hiç bir ücret ödemeden katılabiliyorsun. bence bir anlamı yok. vasıfsız hoca da denk gelebilir, alanında iyi olan hoca da.. alternatif ne yapalım diye düşünmüşler bir şey çıkmamış.

Hayır olmayacak. Hatta sistem o kadar içler acısı ki içinde bulunduğumuz durumu size aktarayım. Bizim zamanımızda lise sınavlarını kazanmak isteyenler yada universite sınavını kazanmak isteyenler için 1 sene gidip hazırlandığın bir kursiyer gibiydi. Şimdi bu ticarethaneler kapatılıyor yerine daha büyüğünü açıyorlar. 4+4+4.. Bilmem ne sistemi ile düz liseler kapatıldı. Yani bir çocuk ya anadolu fen lisesini kazanıcak ya da imamhatipe yazılacak. AA paran mı var? O zaman şöyle yapalım biz 1 sene içinde eğitim sisteminin bokunu çıkardık elimizde de sayısız dersanemiz var pat bunları özel okul yaparız sınavı kazanamayan ve imam hatip e gitmek istemeyenler için bir seçenek yarattık. Bitti gitti işte.
  • Paylaş
Tam olarak eskisi gibi devam edemezler. Daha cok insanlar ozel derslere yonelecek
  • Paylaş
Yooo kurs gibi olur heralde
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

98 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları